logo itpoint.cz

Alcatel Space dodá zařízení pro satelity Express AM2 a AM3 pro ruskou RSCC

Ruská satelitní komunikační společnost Russian Satellite Communications Company (RSCC) a společnosti Alcatel Space podepsaly smlouvu o vývoji a dodávce zařízení pro komunikační satelity Express AM2 a AM3. Přístroje budou vyrobeny v závodě Alcatel Space v Toulouse a poté integrovány do platforem "Express-AM" vyráběných společností NPO- PM v ruském Krasnojarsku.

Ruská satelitní komunikační společnost (Russian Satellite Communications Company - RSCC) a společnosti Alcatel Space podepsaly smlouvu o vývoji a dodávce zařízení pro komunikační satelity Express AM2 a AM3. Přístroje budou vyrobeny v závodě Alcatel Space v Toulouse a poté integrovány do platforem "Express-AM" vyráběných společností NPO- PM v ruském Krasnojarsku.

Nové ruské komunikační satelity Express AM2 a AM3 ponesou šestnáct C-band transpondérů, dvanáct Ku-band transpondérů a jeden L-band transpondér. Družice jsou navrženy tak, aby zajišťovaly vysílání digitální televize a rozhlasu, telefonní přenosy, přenosy dat, videokonferenční služby a připojení na internet. Satelity se také budou používat pro zajištění komunikačních sítí s použitím technologie VSAT na celém území Ruska, Společenství nezávislých států, Evropy, Asie a Afriky.

Alcatel Space má rozsáhlé zkušenosti s vývojem zařízení pro ruskou vesmírnou techniku. Tři satelity společnosti RSCC "Express-A" umístěné na oběžných drahách na 11° z. d., 40° v. d. a 80° v. d. jsou vybaveny zařízením, vyrobeným společností Alcatel Space. Nové ruské komunikační satelity Express AM11 a AM22 se vyvíjejí na základě objednávky společnosti RSCC a NPO-PM.

Alexander P. Duka, generální ředitel společnosti RSCC, prohlásil: "Spolupráce společností RSCC a Alcatel Space, vysoká kvalita práce a schopnost společnosti Alcatel Space dodržet smluvní termíny na "Express-A" otevírají cestu pro dlouhodobou spolupráci mezi našimi podniky a zaručují úspěch tohoto nového společného projektu".

Pascale Sourisse, předseda představenstva a generální ředitel (CEO) společnosti Alcatel Space, zdůraznil: "Tato zakázka je výsledkem našeho partnerství a strategie průmyslové spolupráce s Ruskem, která byla započata v polovině devadesátých let. Po projektu satelitu Sesat, vypuštěného v roce 2000, dodávce zařízení pro satelity Express A1R, A2 a A3, probíhajících pracích pro satelity AM11 a 22, potvrzuje tento nejnovější projekt naše postavení standardního partnera ruských firem pro oblast komunikačních satelitů. K dnešnímu dni jsme získali zakázky na sedm z osmi zařízení, objednaných v rámci vesmírného programu Ruské federace. Zkušenosti, získané při spolupráci se společností NPO-PM na těchto programech, vedou k významnému zvyšování konkurenceschopnosti a pomohly nám získat zakázku od RSCC".

 www.alcatel.cz

Článek ze dne 24. ledna 2003 - pátek