logo itpoint.cz

Aliatel je nejznámějším alternativním telekomunikačním operátorem

Z posledních výsledků společného průzkumu telekomunikačních operátorů T-Audit, prováděného přední agenturou NFO AISA v březnu 2003 vyplývá, že v České republice zná telekomunikační společnost Aliatel téměř 70 % firem. Spontánně si její jméno vybaví až 33 % společností ...

Z posledních výsledků společného průzkumu telekomunikačních operátorů T-Audit, prováděného přední agenturou NFO AISA v březnu 2003 vyplývá, že v České republice zná telekomunikační společnost Aliatel téměř 70 % firem. Spontánně si její jméno vybaví až 33 % společností.

Poté co se Aliatel úspěšně prosadil mezi většími firmami, začíná upevňovat svou pozici významného alternativního operátora také v segmentu menších firem. Více jak 4 % malých firem (se 6 až 19 zaměstnanci) telefonuje prostřednictvím telefonní sítě společnosti Aliatel. Tím se Aliatel řadí na první příčku mezi alternativními operátory v poskytování služeb tomuto segmentu trhu. Z výzkumu lze též soudit, že tržní podíl společnosti poroste i nadále, neboť téměř 6 % firem v daném segmentu plánuje využívat služeb společnosti Aliatel ještě do konce roku 2003.

Aliatel

Článek ze dne 28. května 2003 - středa