logo itpoint.cz

Aliatel v čele technologických firem střední Evropy

Podle průzkumu Fast 50 společnosti Deloitte vévodí Aliatel žebříčku nejrychleji rostoucích technologických společností ve střední Evropě. Za posledních pět let zvýšila společnost tržby téměř 50-krát. Za uplynulých pět let vzrostly její výnosy z hlasových, datových a internetových služeb o fenomenálních 4 846 % ...

Společnost Deloitte oznámila výsledky každoroční ankety Fast 50, jejímž cílem je stanovit padesát nejrychleji rostoucích technologických společností ve střední Evropě. Na čele žebříčku se umístila společnost Aliatel, která za posledních pět let zvýšila tržby téměř 50-krát. Za uplynulých pět let vzrostly výnosy alternativního telekomunikačního operátora z hlasových, datových a internetových služeb o fenomenálních 4 846 %.

Polská firma Home.pl, poskytovatel internetových služeb, skončila druhá s růstem 2 280 %. V první pětce se dále umístily společnosti Obchodní dům.cz, největší český internetový obchod s domácími spotřebiči a elektronikou (1 974 %), P.U.P. SPIN, specializovaný poskytovatel administrativních a účetních služeb v Polsku (1 847 %) a ICZ, český systémový integrátor a poskytovatel řešení v oblasti informačních technologií (1 436 %).

"Zveřejněné výsledky Fast50 nám pochopitelně udělaly radost. Aliatel výrazně roste především díky kvalitním zaměstnancům a množství spokojených zákazníků. Značné investice do infrastruktury v minulých letech se nám začínají vyplácet a jsou základem pro široké portfolio kvalitních produktů a služeb," komentuje výsledky ankety generální ředitel Aliatel a.s. Bernhard Fanger.

"Navzdory pomale rostoucí ekonomice a omezenému přístupu k finančním zdrojům se v regionu vyskytla řada hvězdných výkonů," říká John Wilson, koordinátor průzkumu Fast 50 ve střední Evropě. "Jde o společnosti, které dokázaly nabídnout vynikající produkty ve správné chvíli a pomocí kvalitního personálního řízení se s nimi prosadit na trhu. Široká škála těchto firem také ukazuje, že napříč regionem existuje řada společností, které dokáží proměnit nápady ve skutečnost."

S programem Fast 50 se začalo v kalifornském Silicon Valley v roce 1995. Neuplynulo ani deset let a program se rozšířil do devíti zemí nebo nadnárodních regionů, např. střední Evropy, a ve Spojených státech se rozrostl na 19 různých programů.

Fast 50

Článek ze dne 13. října 2003 - pondělí