logo itpoint.cz

Aliatel zahajuje poskytování služby Přenositelnost čísla

Přenositelnost čísla byla doposud jednou z překážek, které odrazovaly řadu potenciálních zákazníků od přechodu k alternativním operátorům. Uskutečněním úspěšného přenosu prvního čísla do sítě Aliatelu a podpisem smlouvy s Českým Telecomem byla tato překážka konečně odstraněna a přechod zákazníků tím bude výrazně usnadněn ...

Společnost Aliatel, jako jeden z prvních alternativních operátorů, uzavřela s Českým Telecomem Smlouvu o propojení na Přenositelnost čísla a tímto oficiálně zahájila provoz této tak dlouho očekávané služby.

Samotnému podpisu smlouvy předcházelo velmi náročné testování služby s Českým Telecomem, během něhož společnost Aliatel úspěšně uskutečnila první přenesení čísla do své sítě. K úspěšnému ukončení testování služby a zahájení provozu došlo již 21. března 2003 a historicky první zákazníci, kteří využili službu přenositelnost čísla, přešli i se svými stávajícími čísly ke společnosti Aliatel již v průběhu března.

"Přenositelnost čísla byla doposud jednou z překážek, které odrazovaly řadu potenciálních zákazníků od přechodu k alternativním operátorům. Uskutečněním úspěšného přenosu prvního čísla do naší sítě a podpisem smlouvy s Českým Telecomem byla tato překážka konečně odstraněna a přechod zákazníků tím bude výrazně usnadněn," informuje Petra Kopecká, tisková mluvčí společnosti Aliatel, a dodává : "U Aliatelu platí, že zákazníkům, kteří si chtějí zachovat své číslo i při přechodu k naší společnosti, je tato služba poskytována zcela zdarma. Navíc máme pro zákazníky připravenou zajímavou nabídku, kdy za každou příchozí minutu hovoru do naší sítě získají určitou finanční prémii."

Výše vzájemných plateb a mezioperátorské vztahy za přenesení čísla pak podléhají cenovému rozhodnutí ČTÚ vydanému 25. února 2003. Časové podmínky uskutečnění přenositelnosti čísla od podání žádosti ze strany zákazníka až po praktický přenos a zprovoznění čísla v síti příslušného operátora podléhají mezioperátorskému procesu, který byl dohodnut v rámci Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí (APVTS) a potvrzen Českým telekomunikačním úřadem.

Aliatel

Článek ze dne 18. dubna 2003 - pátek