logo itpoint.cz

APVTS má nové členy

Členství v Asociaci provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí (APVTS) potvrdili další alternativní operátoři, společnosti InWay, ČD - Telekomunikace a Pragonet. Společně s ostatními operátory sdruženými v asociaci chtějí tak přispívat k rozvoji telekomunikačního prostředí u nás, zejména pak v oblasti hlasových služeb ...

Členství v Asociaci provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí (APVTS) potvrdili další alternativní operátoři, společnosti InWay, ČD - Telekomunikace a Pragonet. Společně s ostatními operátory sdruženými v asociaci chtějí tak přispívat k rozvoji telekomunikačního prostředí u nás, zejména pak v oblasti hlasových služeb. "Rozhodnutí těchto společností vstoupit do Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí jen potvrzuje přínos asociace pro liberalizaci telekomunikačního trhu," komentuje zájem o členství v APVTS její předseda Svatoslav Novák. "Zástupci společností budou svou odborností přínosem pro pracovní týmy APVTS.

Představení nových členů

Společnost InWay vstoupila na telekomunikační trh v roce 1997 jako poskytovatel služeb Internetu a obsahu Internetu. K uspokojení rostoucích požadavků na širokopásmové propojení zákazníků společnost buduje vlastní optické a bezdrátové metropolitní sítě. V roce 2001 InWay získala licenci k poskytování veřejné telefonní služby a budování veřejné telekomunikační sítě. Tím byly vytvořeny všechny předpoklady pro rozšíření nabídky datových služeb o oblast hlasových služeb, tak jak je obvyklé u alternativních komunikačních operátorů. Svým zákazníkům InWay nabízí komplexní řešení, založené na nejnovějších dostupných technologiích bezdrátových a optických sítí. InWay se stala řádným členem APVTS.

Společnost ČD-Telekomunikace získala v lednu 2003 licenci na provozování hlasové služby. Současně pokračuje v poskytování kompletní datové služby včetně pronájmu nenasvícených optických vláken. V nabídce společnosti nechybí ani mezinárodní konektivita. Pro poskytování služeb přenosu dat do zahraničí společnost úzce spolupracuje se sesterskou společností NETs, která má vybudovánu DWDM přenosovou síť ve více než 15 zemích převážně v Evropě. Mezi přednosti společnosti ČD - Telekomunikace patří zejména vlastní optická a přenosová infrastruktura, neustále se rozšiřující zajímavé pokrytí České republiky a dostupnost sítě přímo v centrech měst i středních obcích podél železnice. Společnost se orientuje na poskytování vysoce kvalitních vysokorychlostních telekomunikačních služeb pro uspokojení potřeb alternativních telekomunikačních operátorů a pro propojení podnikových sítí v rámci České republiky i do zahraničí. Společnost ČD-Telekomunikace se stala řádným členem APVTS.

Společnost PRAGONET je již zkušeným telekomunikačním operátorem s déle jak pětiletou působností na českém telekomunikačním trhu. Za tuto dobu si vybudovala pozici spolehlivého operátora, který každoročně přináší do svého portfolia nové služby. V současné době Pragonet přichází s nabídkou nového housing centra a s nabídkou veřejné telefonní služby, kterou bude provozovat od září 2003. Navíc přináší svým zákazníkům výhodný přístup k celosvětové síti Telekom Globe Net, provozovanou Deutsche Telekom AG a nabízí jim tak spojení do více jak 90 přípojných míst na světě. Široký okruh telekomunikačních služeb přenosu dat, hlasu a videa umožňuje Pragonetu zcela uspokojit veškeré telekomunikační potřeby svých zákazníků. PRAGONET nadále usilovně rozvíjí moderní optickou síť nejenom v Praze, ale také v Jihlavě a postupně v dalších městech v České republice a trvale tak zvyšuje geografickou dostupnost svých služeb. Společnost Pragonet se stala přidruženým členem typu I.

 http://www.apvts.cz

Článek ze dne 11. března 2003 - úterý