logo itpoint.cz

Autosada Nokia 610 zjednodušuje komunikaci ve vozidle

S využitím bezdrátové technologie Bluetooth umožňuje autosada Nokia 610 pohodlné a bezproblémové přepnutí kompatibilního mobilního telefonu do prostředí vozidla, a to bez nutnosti výměny SIM karet. Mezi další výhody autosady GSM 900/1800 Nokia 610 patří připojení externí antény GSM, vynikající kvalita zvuku, pro potřeby řidiče optimalizované ovládání se samostatným displejem a vstupním zařízením.

Na výroční konferenci Nokia Mobile Internet ve francouzském Nice, v rámci akce nazvané Destination Nokia 100% Pure Mobility, která se konala v australském Brisbane, představila společnost Nokia inovativní autosadu, která zjednodušuje komunikaci ve vozidle. S využitím bezdrátové technologie Bluetooth umožňuje autosada Nokia 610 pohodlné a bezproblémové přepnutí kompatibilního mobilního telefonu do prostředí vozidla, a to bez nutnosti výměny SIM karet. Mezi další výhody autosady GSM 900/1800 Nokia 610 patří připojení externí antény GSM, vynikající kvalita zvuku, pro potřeby řidiče optimalizované ovládání se samostatným displejem a vstupním zařízením. Autosada Nokia 610 má být do Evropy, Afriky a na vybrané trhy jihovýchodní Asie dodávána od prvního čtvrtletí roku 2004.

Nokia 610 je první autosada společnosti Nokia, která nabízí novou technologii pod názvem Bluetooth SIM Access Profile (SAP). S profilem Bluetooth SAP umožňuje autosada přístup k SIM kartě kompatibilního mobilního telefonu uživatele a automatické přihlášení do sítě GSM. Jakmile uživatel z vozidla vystoupí, nebo na mobilním telefonu stiskne příslušné tlačítko, autosada Nokia 610 se vypne a mobilní telefon se automaticky přihlásí zpět do mobilní sítě.

"Díky nové autosadě Nokia 610 je komunikace ve vozidle jednodušší a příjemnější," říká vedoucí marketingu výrobků divize Nokia Smart Traffic Products společnosti Nokia Mobile Phones Uwe Pertz. "Tím, že eliminuje potřebu zvláštní SIM karty a díky tomu, že umožňuje bezproblémový přístup ke kontaktním informacím uživatele, spojuje v sobě autosada Nokia 610 výhody telefonu napevno instalovaného ve vozidle a telefonu mobilního."

Díky využití pohodlné, intuitivní koncepce ovládání mají uživatelé přístup až k pěti stům položkám v adresáři, přičemž na jeden kontakt může připadat až pět čísel, která lze na autosadu Nokia 610 jednoduše stáhnout pomocí technologie Bluetooth. Funkce rozpoznávání hlasu umožňuje hlasové vytáčení až dvanácti čísel a využití tří hlasových povelů v oblasti funkčního menu.

Pokud vozidlo využívají dva různí uživatelé, dovoluje autosada Nokia 610, aby každý z nich uložil a využíval položky svého vlastního adresáře, včetně hlasového vytáčení, tak i svoje osobní nastavení. S využitím ovládacího kolečka Navi™ a čtyř funkčních tlačítek je přístup k celé funkční nabídce autosady Nokia 610 velmi pohodlný. Na samostatném displeji, který lze na palubní desce umístit dle vlastních preferencí, je text možno přečíst letmým pohledem. S využitím autosady Nokia 610 lze mimořádně rychle odpovídat na příchozí zprávy. Jediným dotykem tlačítka může uživatel zavolat odesilateli zpět, případně mu zaslat odpověď ve formě přednastavené krátké zprávy.

Autosada Nokia 610 se samozřejmě vyznačuje vynikající kvalitou hlasu při provozu hands-free. V případě soukromých hovorů lze jediným dotykem tlačítka na vstupním zařízení v průběhu hovoru aktivovat kompatibilní bezdrátová sluchátka využívající technologii Bluetooth. Autosada Nokia 610 je kompatibilní s mobilními telefony Nokia 6230, Nokia 6810 a Nokia 6820, které byly na trh uvedeny také ke dnešnímu dni.

Nokia

Článek ze dne 30. října 2003 - čtvrtek