logo itpoint.cz

BEA Systems představila na veletrhu SUPERCOMM 2003 platformu pro poskytování služeb telekomunikačních operátorů

Řešení WebLogic Service Delivery Solution poskytuje samostatný, standardizovaný a škálovatelný systém pro rychlý vývoj, integraci a zavádění nových digitálních a datových služeb, které mohou být těsně provázány se systémy podpory provozu, například billingem, poskytováním objednaných služeb a péčí o zákazníky. Řešení WebLogic Service Delivery je předem integrováno s širokou řadou špičkových aplikací od předních dodavatelů telekomunikačních technologií.

Jako reakci na náročné obchodní a technologické výzvy, s nimiž se v současné době potýká telekomunikační odvětví, společnost BEA Systems, Inc., přední světový dodavatel softwaru aplikační infrastruktury, představila novou platformu pro poskytování telekomunikačních služeb.

Platforma BEA WebLogic Service Delivery Solution byla představena na největší každoroční akci telekomunikačního průmyslu, na veletrhu SUPERCOMM 2003. Toto řešení pomůže poskytovatelům telekomunikačních služeb zvýšit ziskovost, protože jim umožní rychle a cenově výhodně zajišťovat optimální služby pro zákazníky.

Řešení WebLogic Service Delivery Solution, které je založeno na platformě BEA WebLogic Platform 8.1™ a používá procesory Intel® Xeon™ a Intel® Itanium® 2, poskytuje samostatný, standardizovaný a škálovatelný systém pro rychlý vývoj, integraci a zavádění nových digitálních a datových služeb, které mohou být těsně provázány se systémy podpory provozu, například billingem, poskytováním objednaných služeb a péčí o zákazníky. Řešení WebLogic Service Delivery je předem integrováno s širokou řadou špičkových aplikací od předních dodavatelů telekomunikačních technologií.

"Řešení WebLogic Service Delivery umožní našim telekomunikačním zákazníkům zkrátit dobu nutnou pro zajištění požadovaných služeb pro zákazníky, což se přímo dotkne jejich hospodaření zvýšením příjmů, snížením ztrát zákazníků a zvýšením průměrných tržeb na uživatele," řekla Gail Ennis, viceprezidentka společnosti BEA Systems pro marketing průmyslových odvětví.

Bezdrátové a datové služby jsou pro telekomunikační společnosti klíčovými oblastmi růstu, právě ty nejvíce napomáhají zotavení tohoto odvětví. Podle údajů společnosti IDC by tržby z bezdrátových datových služeb měly do roku 2006 činit přes 120 miliard dolarů ročně.

"Společnosti Intel a BEA pokračují ve spolupráci, aby zdokonalováním možností infrastruktury pomáhaly poskytovatelům telekomunikačních služeb dosáhnout vyšší produktivity, ziskovosti a pohotovějších reakcí v podnikání," řekla Deborah Conrad, viceprezidentka a ředitelka skupiny Solutions Market Development Group společnosti Intel Corporation. "Platformy pro poskytování služeb založené na procesorech Intel Itanium 2 a Intel Xeon poskytují robustní a škálovatelná řešení, která bude možné snáz přizpůsobit očekávanému růstu vyspělejších telekomunikačních služeb."

Společnosti Intel a BEA v průběhu minulého roku spolupracovaly na vývoji společných řešení, například na optimalizaci softwaru BEA WebLogic Platform a BEA WebLogic JRockit™ JVM pro počítače s procesory Intel Itanium 2 a Intel Xeon. Kromě toho spojily síly se společností Hewlett Packard při vývoji řešení pro poskytování mobilních služeb ve středisku HP Intel Solution Center ve francouzském Grenoble.

"Na dodávkách řešení pro poskytování nových služeb už společnosti HP a BEA spolupracují s řadou telekomunikačních operátorů," řekl Peter Svanberg, ředitel celosvětového marketingu mobilních řešení, HP Network and Service Provider Business Unit. "WebLogic Server je klíčovou součástí HP Mobile Service Delivery Platform. Vítáme nové možnosti řešení WebLogic Service Delivery a přidanou funkčnost poskytovanou partnerskými výrobci softwaru, kteří už přizpůsobili své aplikace pro WebLogic Platform."

S řešením BEA WebLogic Service Delivery mohou být předem integrovány aplikace jiných společností, které tak budou pracovat ve škálovatelném a spolehlivém telekomunikačním systému. Celá platforma automatizuje a urychluje zavádění nových služeb a minimalizuje související náklady telekomunikačních společností. BEA WebLogic Service Delivery poskytuje samostatný a efektivnější systém pro začleňování aplikací třídy operátorů pro provoz nových služeb.

"Naši telekomunikační klienti požadují softwarovou infrastrukturu, která podpoří starší i nové aplikace," vysvětlila Renee Domhoff, viceprezidentka odborné divize Telecom Media Networks společnosti Cap Gemini Ernst & Young. "Pojetí flexibilního, integrovaného prostředí pro provozování služeb, s nímž přichází BEA WebLogic Enterprise Platform, je v současnosti žádáno. Těšíme se na spolupráci se společností BEA, která nám umožní zajistit dokonalejší fungování sítí našich klientů."

Na stánku společnosti BEA prezentovala BEA a její partneři zábavní a osobní služby jako mobilní přístup k e-mailu, hry, hudební služby, sledování kurzů akcií nebo vyhledávače restaurací. Všechny tyto služby jsou založeny na řešení BEA WebLogic Service Delivery. Mezi partnery společnosti BEA pro veletrh SUPERCOMM 2003 patří společnosti Appium, Elata, Incomit, MobileAware, Open Cloud, Ubiquity, Ulticom, Volantis a Wysdom.

Společnost BEA má v telekomunikačním odvětví dlouhou a úspěšnou historii. Platformu BEA WebLogic Enterprise Platform používá sto procent světových operátorů žebříčků Fortune 500 a Global 500. Mezi zákazníky společnosti BEA patří British Telecom, Cingular Wireless, Hutchison 3G, NTT DoCoMo, Telecom Italia Mobile, Telenor Mobile, Verizon a Virgin Mobile. V České republice to jsou společnosti Český Telecom, Eurotel, T-Mobile, Český mobil nebo Aliatel. Řešení postavená na softwaru BEA nabízejí přední výrobci telekomunikačních zařízení jako Alcatel, Ericsson, Lucent a Motorola.

Řešení BEA WebLogic Services Delivery je založeno na platformě BEA WebLogic Platform 8.1, což je jednotná, zjednodušená a rozšiřitelná platforma aplikační infrastruktury, která umožňuje organizacím rozvíjet software aplikační infrastruktury projekt po projektu. Díky tomu poskytuje BEA WebLogic Platform možnost pohotovějších reakcí na podnikatelské potřeby, nižší celkové náklady na informační technologie a vyšší návratnost investic do IT. V platformě společnosti BEA je integrován špičkový aplikační server BEA WebLogic Server™, špičkový podnikový portál BEA WebLogic Portal™, inovativní integrační řešení BEA WebLogic Integration™ a vizuální vývojový systém BEA WebLogic Workshop™.

BEA Systems

Článek ze dne 9. června 2003 - pondělí