Bezdrátové ADSL Angel proniká do dalších měst

Od začátku prosince zprovoznily ČRa službu Bluetone Angel v dalších lokalitách, k nimž patří Pardubice, Liberec, Olomouc a České Budějovice. Bluetone Angel je na rozdíl od ADSL „po drátě“ nabízen zásadně bez omezení dat, u většiny služeb s 2,5 krát nižší agregací a za výrazně nižší ceny.

Bluetone Angel, bezdrátové ADSL nabízené Českými radiokomunikacemi, láká stále více zákazníků a rozšiřuje pokrytí. Od začátku prosince zprovoznily ČRa službu Bluetone Angel v dalších lokalitách, k nimž patří Pardubice, Liberec, Olomouc a České Budějovice. Angel zůstane i příští rok nejvýhodnějším širokopásmovým připojením komerčně nabízeným v České republice. "I přes snížení cen za ADSL Českého Telecomu stále vedeme v kvalitě služeb i v ceně," řekl Ing. Jaromír Charvát, ředitel úseku telekomunikačních služeb ČRa.

Bluetone Angel je na rozdíl od ADSL "po drátě" nabízen zásadně bez omezení dat, u většiny služeb s 2,5 krát nižší agregací a za výrazně nižší ceny.

Srovnáme-li například službu IOL Broadband Profi 512/128 od Českého Telecomu a Bluetone Angel Active 512/128, které jsou nabízeny se stejnými parametry (agregace 1:20, bez objemového limitu dat), vychází Angel o 1485 Kč měsíčně levněji (bez DPH).

U rychlosti 1024/256 je to ještě výraznější - Angel Active 1024/256 stojí při agregaci 1:20 a bez limitu dat 1690 Kč měsíčně, služba IOL Broadband Profi 1024/256 od Českého Telecomu se stejnými parametry stojí 5675 Kč měsíčně (obě ceny jsou bez DPH).

Technologie Angel navíc umožňuje nabízet zákazníkům i výhodné hlasové služby. "Lépe vycházíme i ze subjektivních hodnocení zákazníků, kteří považují Angel za spolehlivější a celkově uživatelsky příjemnější službu," dodal Charvát.

České radiokomunikace začaly bezdrátové ADSL Bluetone Angel poprvé zkušebně nabízet v Plzni v červenci letošního roku. V průběhu října a listopadu zprovoznily ČRa službu Angel také v Brně, Ostravě a Praze. Od prosince funguje Angel vedle Pardubic také v Liberci, Českých Budějovicích a Olomouci. Jedná se o bezdrátové připojení pomocí nové americké technologie, která umožňuje značně zvýšit dosah základnové stanice, přičemž pro realizaci služby není vždy nutná přímá optická viditelnost mezi stanicí a zákaznickým terminálem.

  • Pardubice - vysílač je umístěn na střeše telekomunikační budovy TKB na Masarykově náměstí, takže signál pokrývá nejen celé Pardubice, ale také široké okolí, například Heřmanův Městec, Přelouč, částečně Chrudim a téměř polovinu Hradce Králové.

  • Liberec - vysílač je umístěn na Ještědu, takže pokrývá nejen téměř celý Liberec, ale také například Tanvald. 

  • Olomouc - vysílač je umístěn přímo ve městě na výškové budově Tesco v Jeremenkově ulici, takže signál pokrývá asi dvě třetiny města, ale také obce severozápadně o Olomouce - například Litovel, Uničov nebo Bohuňovice.

  • České Budějovice - vysílač je umístěn na budově ČRa na Pražské ulici, takže signál pokrývá nejen velkou část Českých Budějovic, ale také další obce ve směru na Český Krumlov.

Při objednání Angela do konce letošního roku neplatí zákazníci instalační poplatky.

České radiokomunikace

Článek ze dne 18. prosince 2003 - čtvrtek

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Aktuální články

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...

Chytré IT tendry na TSK Praha pro předem...

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší ...

Akreditační partnerský program Veeam zje...