logo itpoint.cz

Bezdrátové ADSL Angel proniká do dalších měst

Od začátku prosince zprovoznily ČRa službu Bluetone Angel v dalších lokalitách, k nimž patří Pardubice, Liberec, Olomouc a České Budějovice. Bluetone Angel je na rozdíl od ADSL „po drátě“ nabízen zásadně bez omezení dat, u většiny služeb s 2,5 krát nižší agregací a za výrazně nižší ceny.

Bluetone Angel, bezdrátové ADSL nabízené Českými radiokomunikacemi, láká stále více zákazníků a rozšiřuje pokrytí. Od začátku prosince zprovoznily ČRa službu Bluetone Angel v dalších lokalitách, k nimž patří Pardubice, Liberec, Olomouc a České Budějovice. Angel zůstane i příští rok nejvýhodnějším širokopásmovým připojením komerčně nabízeným v České republice. "I přes snížení cen za ADSL Českého Telecomu stále vedeme v kvalitě služeb i v ceně," řekl Ing. Jaromír Charvát, ředitel úseku telekomunikačních služeb ČRa.

Bluetone Angel je na rozdíl od ADSL "po drátě" nabízen zásadně bez omezení dat, u většiny služeb s 2,5 krát nižší agregací a za výrazně nižší ceny.

Srovnáme-li například službu IOL Broadband Profi 512/128 od Českého Telecomu a Bluetone Angel Active 512/128, které jsou nabízeny se stejnými parametry (agregace 1:20, bez objemového limitu dat), vychází Angel o 1485 Kč měsíčně levněji (bez DPH).

U rychlosti 1024/256 je to ještě výraznější - Angel Active 1024/256 stojí při agregaci 1:20 a bez limitu dat 1690 Kč měsíčně, služba IOL Broadband Profi 1024/256 od Českého Telecomu se stejnými parametry stojí 5675 Kč měsíčně (obě ceny jsou bez DPH).

Technologie Angel navíc umožňuje nabízet zákazníkům i výhodné hlasové služby. "Lépe vycházíme i ze subjektivních hodnocení zákazníků, kteří považují Angel za spolehlivější a celkově uživatelsky příjemnější službu," dodal Charvát.

České radiokomunikace začaly bezdrátové ADSL Bluetone Angel poprvé zkušebně nabízet v Plzni v červenci letošního roku. V průběhu října a listopadu zprovoznily ČRa službu Angel také v Brně, Ostravě a Praze. Od prosince funguje Angel vedle Pardubic také v Liberci, Českých Budějovicích a Olomouci. Jedná se o bezdrátové připojení pomocí nové americké technologie, která umožňuje značně zvýšit dosah základnové stanice, přičemž pro realizaci služby není vždy nutná přímá optická viditelnost mezi stanicí a zákaznickým terminálem.

Při objednání Angela do konce letošního roku neplatí zákazníci instalační poplatky.

České radiokomunikace

Článek ze dne 18. prosince 2003 - čtvrtek