logo itpoint.cz

Bezdrátový přístup k internetu ve vlaku

Společnosti Intel Corporation, Bell Canada a VIA Rail Canada oznámily plán vybavit vybrané železniční vozy VIA 1 na trase mezi Montrealem a Torontem bezdrátovým internetovým přístupem pro cestující ...

Společnosti Intel Corporation, Bell Canada a VIA Rail Canada oznámily plán vybavit vybrané železniční vozy VIA 1 na trase mezi Montrealem a Torontem bezdrátovým internetovým přístupem pro cestující.

Je to poprvé v severní Americe, kdy bude konektivita bezdrátové sítě WLAN dostupná z pohybujícího se železničního vozu pro přepravu cestujících. Tento čtyřměsíční pilotní projekt poskytuje podnikům i soukromým cestujícím s notebooky nebo PDA připravenými pro práci s Wi-Fi praktickou možnost připojit se při jízdě vlakem bezdrátově k internetu, kontrolovat elektronickou poštu nebo se připojovat k podnikovým sítím.

Tato pilotní služba je spojením technické odbornosti, produktů a služeb společností Bell Canada, Intel a PointShot Wireless™. Mezi technologie společnosti Bell patří satelitní služba Bell ExpressVu*, bezdrátová síť příští generace Bell Mobility 1X* a celostátní datová síť Bell. Služby společnosti Intel zahrnují program pro verifikaci bezdrátových sítí ("Intel Wireless Verification Program") pro rozšíření uživatelské zkušenosti s mobilní technologií Intel® Centrino™ na síti Bell. Společnost PointShot Wireless se sídlem v Ottawě dodává bezdrátovou technologii uvnitř vlaku.

Nedávný průzkum prováděný společnostmi PointShot a Intel ukázal, že 90 % respondentů považovalo možnost přistupovat za jízdy ve vlaku k internetu a elektronické poště za výhodu.

Intel

Článek ze dne 15. července 2003 - úterý