logo itpoint.cz

Bezplatné Wi-Fi připojení k internetu v restauracích KFC

Pět nových lokalit pro bezdrátové připojení k internetu (Wi-Fi Hot Spotů) ve vybraných restauracích KFC zprovoznil Český Telecom ve spolupráci se společností American Restaurants, a.s.. Současný pilotní provoz veřejného bezdrátového přístupu k internetu se tak významným způsobem rozšířil - počet přístupových bodů vzrostl od zahájení projektu na 42.

Pilotní, tedy bezplatný, provoz běží již od 15. prosince 2002. Novinkou je rozšíření HotSpotů mimo prostory Telecomu. Podle jeho údajů je dosavadní využití následující: k 30.6. 2003 bylo zaregistrováno 929 uživatelů, za týden je průměrně 2312 přístupů ke službě, cca 11% uživatelů službu využívá pravidelně. Zajímavým údajem na závěr je průměr přenesených dat na aktivního uživatele za týden, totiž 110MB.

Telecom teprve zvažuje modely zpoplatnění. Není jisté, zda se bude platit za data (jako u GPRS) nebo za čas (jako u dial-up). Jinak se ale počítá s modely jak předplacené služby, tedy pomocí třeba karty-X, tak také se službou účtovanou dodatečně, třeba v rámci účtu za běžný telefon. Další způsoby mohou být třeba zahrnutí ceny do účtu hotelového hosta atd.

Při pokrytí zmiňovaných restaurací není snahou pokrýt signálem i širší okolí. Náklady na celý projekt označili představitelé Telecomu za nízké, tedy v řádu desítek či stovek tisíc korun na HotSpot. Další podrobnosti jsou v připojené tiskové zprávě Telecomu.

______________________

Pět nových lokalit pro bezdrátové připojení k internetu (Wi-Fi Hot Spotů) ve vybraných restauracích KFC zprovoznil Český Telecom ve spolupráci se společností American Restaurants, a.s. Současný pilotní provoz veřejného bezdrátového přístupu k internetu se tak významným způsobem rozšířil - počet přístupových bodů vzrostl od zahájení projektu na 42.

"Umístěním přístupových bodů do vybraných restaurací KFC se snažíme zákazníkům nabídnout nejenom čerstvé a rychlé občerstvení, ale také doposud nestandardní službu bezdrátového připojení k internetu. Věříme, že naši zákazníci tuto službu uvítají, a že v budoucnu pro ně budeme moci přístupové body rozšířit i do dalších restaurací KFC. Pro prvních 50 uživatelů, kteří se do pilotního projektu zaregistrují od 1.7. 2003 jsme jako malý dárek připravili snídani v KFC zdarma", uvedla Daniela Adamíková z marketinkového oddělení společnosti American Restaurants, a.s.

Český Telecom také zároveň prodlužuje pilotní provoz do 30.9. 2003 a zákazníci tak budou moci i nadále využívat připojení k internetu bezplatně. Podmínkou je pouze potřebné technické vybavení, jako například správně nakonfigurovaná Wi-Fi karta na přenosném počítači nebo digitálním diáři – PDA.

Ve všech prodejnách Českého Telecomu Telepoint jsou nyní nabízeny Wi-Fi karty za velmi výhodnou cenu 1.690,- Kč. Lze je použít pro všechny notebooky se standardním slotem PCMCIA.

Wi-Fi Hot Spot je místo s jedním nebo více přístupovými body, které prostřednictvím antény přijímají a šíří signál do okolí. Jednotlivé přístupové body jsou do páteřní IP sítě Českého Telecomu připojeny rychlostí 256 kb/s. V porovnání s běžně dostupnými mobilními technologiemi pro přístup na internet poskytuje služba Wi-Fi Hot Spots podstatně vyšší přístupovou rychlost. V průběhu testovacího provozu Český Telecom plánuje jejich další postupné rozšiřování. Po dobu trvání pilotního provozu mohou zákazníci využívat kvalitní připojení k internetu bezplatně ve všech Wi-Fi Hot Spotech.

Veškeré další informace lze získat na internetové adrese www.telecom.cz/wifi

Aktuální seznam Wi-Fi Hot Spotů v restauracích KFC

OBEC ADRESA LOKALITA
Praha 3 Vinohradská ulice - Palác Flóra KFC Flóra
Praha 4 Arkalycká 1/877 KFC Galaxie
Praha 1 Kaprova 14 KFC Kaprova
Praha 1 Národní 25 KFC Národní
Praha 1 Na Poříčí 46 KFC Poříčí

Aktuální seznam Wi-Fi Hot Spotů

Město Adresa Přípojné místo
Brno Česká 27 Telepoint
Brno Heršpická 8 Shell
Brno Jihlavská Shell
České Budějovice Pražská 16 Telepoint
České Budějovice Stejskalova 6 Telepoint
Hradec Králové Masarykovo nám. 527 Telepoint
Cheb Ašská Shell
Jihlava Brněnská Shell
Kladno Poděbradova 3215 Telepoint
Liberec Nám.Dr.E.Beneše 175 Telepoint
Opava Dolní náměstí 22 Telepoint
Ostrava centrum - nová prodejna - 28. října 3138 Telepoint
Ostrava Opavská 201 Shell
Ostrava 28. října (roh 1.máje) Telepoint
Plzeň Koterovská 156 Shell
Plzeň Solní 18 Telepoint
Praha 01 Jindřišská 14 Telepoint
Praha 01 Národní 37 - pasáž Platýz Káva Káva Káva
Praha 01 Politických vězňů 8 Telepoint
Praha 03 Olšanská 3 Telepoint
Praha 03 Olšanská 6 - budova ÚTB Český Telecom
Praha 03 U staré cihelny 2808/8 Shell
Praha 06 Generála Píky 26 Telepoint
Praha 09 Bryksova 42 Telepoint
Praha 09 Freyova 4 Shell
Praha 10 Bohdalecká Shell
Praha 10 Kodaňská 97 Telepoint
Přerov Kratochvílova 3 Telepoint
Příšovice silnice I/10, 78. Km směr do Prahy Shell
Sušice Hrádecká Shell
Tábor Palackého 358 Telepoint
Teplice Masarykova tř. 1208 Shell
Uherské Hradiště Růžová 1238 Telepoint
Ústí nad Labem Revoluční 5 Telepoint
Velké Meziříčí motorway D1, km 145 směr do Prahy Shell
Velký Újezd dálnice D35, Daskabát Shell
Zlín Třída T. Bati 258 Shell

Český Telecom

Článek ze dne 2. července 2003 - středa