logo itpoint.cz

Bluetone umožňuje odesílání SMS zdarma

České radiokomunikace přicházejí po levném volání do sousedních zemí s další zajímavou novinkou - čas, který uživatelé služby Bluetone Internet Free stráví na Internetu, budou moci vyměnit za volné SMS zprávy. Stačí se připojit prostřednictvím dial-up služby Bluetone Internet Free a za každých 15 minut ve špičce a 30 minut mimo špičku, které zákazník stráví na Internetu, dostane 1 bod. Po ukončení každého připojení se mu získané body připíší na jeho bodový účet a každý získaný bod může pak proměnit vjednu SMS zprávu ...

České radiokomunikace přicházejí po levném volání do sousedních zemí s další zajímavou novinkou. "Čas, který uživatelé služby Bluetone Internet Free stráví na Internetu, budou moci vyměnit za volné SMS zprávy," řekl dnes Ing. Jaromír Charvát, ředitel úseku telekomunikačních služeb ČRa.
Systém je úplně jednoduchý - stačí se připojit prostřednictvím dial-up služby Bluetone Internet Free a za každých 15 minut ve špičce a 30 minut mimo špičku, které zákazník stráví na Internetu, dostane 1 bod. Po ukončení každého připojení se mu získané body připíší na jeho bodový účet. Každý získaný bod může pak proměnit vjednu SMS zprávu a poslat ji komukoliv na mobil či do pevné sítě (samozřejmě, bude-li tato síť podporovat SMS).

Do systému SMS na webovém rozhraní se bude přistupovat buď přes e-mailovou schránku uživatele na free.bluetone.cz nebo prostřednictvím samostatné stránky sms.bluetone.cz. Každý uživatel ihned po přihlášení zjistí, kolik SMS zpráv může na základě získaných bodů odeslat.

Pokud nebude mít příjemce zprávy nedostupný mobilní telefon, jsou SMS zprávy doručovány během několika sekund. Vopačném případě je životnost SMS zprávy 24 hodin - pokud se za tuto dobu nepodaří síti Bluetone zprávu doručit, bude vymazána. Během jednoho dne bude moci jeden uživatel odeslat prostřednictvím SMS brány Bluetone maximálně 100 krátkých textových zpráv. Zprávy nebudou obsahovat žádné reklamní texty a velikost jedné SMS bude maximálně 160 znaků.

Detailní informace lze získat v zákaznickém centru ČRa na bezplatném čísle 800 400 200 nebo na www.bluetone.cz, kde je také možno zaregistrovat si službu Bluetone Internet Free.

ČRA

Článek ze dne 23. září 2003 - úterý