logo itpoint.cz

Bude stát špatná smlouva s Eurotelem ČD 30 milionů Kč

České dráhy zřejmě přijdou kvůli nevýhodné smlouvě o poskytování mobilních služeb se společností Eurotel během pěti let o zhruba 30 milionů korun. Tolik by údajně mohly ušetřit, pokud by zvolily levnější nabídku konkurence. Kontrakt v odhadované roční hodnotě 150 milionů korun podepsal začátkem května generální ředitel ČD Petr Kousal. Smlouvou s Eurotelem se má tento týden zabývat dozorčí rada podniku ...

České dráhy zřejmě přijdou kvůli nevýhodné smlouvě o poskytování mobilních služeb se společností Eurotel během pěti let o zhruba 30 milionů korun. Tolik by údajně mohly ušetřit, pokud by zvolily levnější nabídku konkurence. Kontrakt v odhadované roční hodnotě 150 milionů korun podepsal začátkem května generální ředitel ČD Petr Kousal. Smlouvou s Eurotelem se má tento týden zabývat dozorčí rada podniku, uvedl pro ČTK důvěryhodný zdroj.

Podepsání smlouvy vedení drah v oficiální zprávě zdůvodnilo nejvhodnější nabídkou. Výběr navíc potvrdil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Eurotel má podle smlouvy vytvořit na ČD virtuální privátní síť se speciálními sazbami, službami a jim odpovídajícími nižšími náklady.

Výběrové řízení na zhruba 4000 mobilních telefonů vypsaly dráhy v dubnu 2002 za minulého vedení v čele s Daliborem Zeleným. Kvůli několika odvoláním neúspěšných operátorů a šetření antimonopolního úřadu však smlouvu podepsaly až letos počátkem května. Podle zdroje Kousal nevýhodnou smlouvu uzavřel bez vědomí rady, která má podobné zakázky schvalovat.

Jeden z členů dozorčí rady se dokonce snažil na čtvrteční zasedání prosadit hlasování o odvolání Kousala z funkce. Tento bod se však do programu nedostal.

Mluvčí Eurotelu Jan Kučmáš uvedl, že firma zvítězila na základě nejvýhodnější nabídky. Dráhy se s výší účtu nad 100 milionů korun stanou jedním z nejvýznamnějších klientů Eurotelu.

ČTK

Článek ze dne 28. května 2003 - středa