logo itpoint.cz

Business Komplet - kompletní telekomunikační řešení od Aliatelu

Jde o kompletní telekomunikační řešení - balíček hlasových, internetových a variabilně i datových služeb pro firemní zákazníky. Zákazník může zcela bezproblémově přejít na řešení od Aliatelu, které plně nahradí služby od stávajícího operátora. Nová služba je určena pro střední až menší firmy, jejichž měsíční účty za telekomunikační služby (hlasové, internetové a případně i datové) přesahují částku 15.000,- Kč a dále pro středně velké pobočky a regionální kanceláře velkých firem.

Společnost Aliatel přichází v těchto dnech na trh s novou službou Business Komplet. Jde o kompletní telekomunikační řešení - balíček hlasových, internetových a variabilně i datových služeb pro firemní zákazníky. Služba Business Komplet zahrnuje cenové plány šité na míru dle velikosti a požadavků zákazníka. Zákazník může zcela bezproblémově přejít na řešení od Aliatelu, které plně nahradí služby od stávajícího operátora. Nová služba je určena pro střední až menší firmy, jejichž měsíční účty za telekomunikační služby (hlasové, internetové a případně i datové) přesahují částku 15.000,- Kč a dále pro středně velké pobočky a regionální kanceláře velkých firem.

"Zákazníci získají naprosto srovnatelnou kvalitu služeb, na kterou jsou zvyklí, ale navíc získají i výraznou cenovou úsporu," říká Aleš Růžička, ředitel marketingu a rozvoje služeb společnosti Aliatel. Pro běžného zákazníka s měsíčním hovorným 16.000,- Kč u dominantního operátora činí úspora okolo 25 %. "Velmi zásadní výhodou nabízené služby je, že si zákazník při přechodu k Aliatelu bude moci automaticky ponechat svá stávající telefonní čísla," sdělil ještě Růžička, a dodal: "Unikátní novinkou v České republice, kterou v rámci služby Business Komplet nabízíme, je pak zobrazení čísla volajícího na displeji telefonu na analogové lince. Tato dnes už běžná věc v mobilní telefonii dosud fungovala pouze u ISDN linek."

Aliatel navíc pro své zákazníky připravil speciální program, kdy za každý příchozí hovor zákazník získá finanční bonus. Standardem u služeb poskytovaných Aliatelem je pak sekundová tarifikace, detailní vyúčtování a doplňky služeb. Internetové a případně datové připojení je automaticky poskytováno v garantované kvalitě.

Služba Business Komplet je založena na nové bezdrátové technologii WLL (wireless local loop) pro přístupové sítě, která využívá vyhrazené pásmo 3,5 GHz. Díky použití této technologie má zákazník zajištěnou garantovanou kvalitu hlasových služeb i připojení k Internetu. Mezi základnovou stanicí a terminálem u zákazníka jsou pro hlasové linky vyhrazeny komunikační kanály. U datových a internetových připojení je kapacita pevně přiřazena a nedochází k agregaci provozu. Aliatel vybudoval v první etapě pokrytí ve 12 největších městech ČR a toto pokrytí bude dále rozšířeno.

Do konce června 2003 Aliatel nabízí svým zákazníkům zvýhodněné podmínky při zřízení služby Business Komplet, a to meziměstské hovory za cenu místních, žádné instalační poplatky a připojení na Internet rychlostí 128 kbit/s nebo 256 kbit/s za cenu poloviční kapacity.

Aliatel

Článek ze dne 10. dubna 2003 - čtvrtek