logo itpoint.cz

Celonárodní průzkum zájmu o připojení k internetu

Platforma Zástupců Uživatelů Internetu, účastník Fóra pro vytáčený přístup k internetu, po dohodě s ostatními členy Fóra organizuje průzkum zájmu veřejnosti (zejména domácností) o nové modely připojení k Internetu s paušálním poplatkem ...

Platforma Zástupců Uživatelů Internetu, účastník Fóra pro vytáčený přístup k internetu, po dohodě s ostatními členy Fóra organizuje průzkum zájmu veřejnosti (zejména domácností) o nové modely připojení k Internetu s paušálním poplatkem.

V rámci jednání Fóra pro vytáčený přístup k internetu, jehož cílem je nalézt nové modely internetových připojení se ukázalo jako nezbytné zjistit, zda uživatelé internetu mají skutečný zájem o připojení za paušální poplatek a za jakých podmínek. Proto Zástupci uživatelé internetu (ZUI) připravili tento ojedinělý průzkum.

Každý uživatel má možnost se vyjádřit vyplněním ankety k názoru, zda i uživatelé, kteří nejsou v dosahu nově zavedeného internetového připojení technologií ADSL (nebo je pro ně cenově nedostupné) mají zájem o takové připojení k internetu, které by jim umožňovalo přístup k informacím v kteroukoliv denní nebo noční dobu za paušální poplatek a v jaké výši. V současnosti se přijde hodina ve špičce zhruba na 60 a mimo špičku na 18 Kč.

Druhotným cílem průzkumu je agregovat zájem o jednotlivé modely v jednotlivých městech České republiky podle jednotlivých měst případně podle ústředen Českého Telecomu, aby bylo možné po technické stránce co nejrychlejší zprovoznění nových modelů. Vyplněné dotazníky slouží však jen ke statistickému vyhodnocení a v žádném případě to není závazek k povinnému odebrání jakékoliv z uváděných služeb.

"Teď lze skutečně přispět k masovému rozšíření internetu u nás. Je třeba dát o sobě vědět. Pomůžete nám tak efektivněji prosazovat vaše zájmy při právě probíhajících jednáních Fóra pro vytáčený přístup k Internetu," požádal o podporu tiskový mluvčí ZUI Luboš Olejár.

ZUI

Článek ze dne 20. března 2003 - čtvrtek