logo itpoint.cz

Český Telecom a Shell nabízí bezplatné připojení k internetu na čerpacích stanicích

Český Telecom zprovoznil patnáct nových Wi-Fi Hot Spotů u vybraných čerpacích stanic Shell. Tento projekt umožňuje zájemcům v libovolné lokalitě s přístupovým bodem připojovat se bezplatně k internetu.

Patnáct nových lokalit pro bezdrátové připojení k internetu (Wi-Fi Hot Spotů) u vybraných čerpacích stanic zprovoznil Český Telecom ve spolupráci se sítí čerpacích stanic Shell Czech Republic. Tento projekt umožňuje zájemcům v libovolné lokalitě s přístupovým bodem (Wi-Fi Hot Spot) bezplatně se připojovat k internetu. Podmínkou je pouze potřebné technické vybavení, jako například správně nakonfigurovaná Wi-Fi karta na přenosném počítači nebo digitálním diáři – PDA.

OBEC

ČERPACÍ STANICE SHELL S WIFI

Brno

Heršpická ul. 8

Brno

Jihlavská ul.

Cheb

Ašská ul.

Jihlava

Brněnská ul.

Ostrava

Opavská 201

Plzeň

Koterovská ul. 156

Praha 10

Bohdalecká ul.

Praha 3

U staré cihelny 2808/8

Praha 9

Freyova 4

Příšovice

silnice I/10, 78. Km směr do Prahy

Sušice

Hrádecká ul.

Teplice

Masarykova tř. 1208

Velké Meziříčí

dálnice D1, km 145 směr do Prahy, Velké Meziříčí

Velký Újezd

dál. D35, Daskabát

Zlín

Třída T. Bati 258

Současný pilotní provoz veřejného bezdrátového přístupu k internetu se tak významným způsobem rozšířil - počet přístupových bodů vzrostl od zahájení projektu na 35. Dosud byly přístupové body umístěny pouze ve vybraných prodejnách Českého Telecomu Telepoint.

“Spolupráce se společností Shell Czech Republic je jednou z dalších cest, jak rozšířit potenciál a dosažitelnost Wi-Fi služeb. Jejich prostřednictvím je nyní možné připojit se k internetu i na cestách,” sdělil Ondřej Felix, předseda představenstva a generální ředitel Českého Telecomu. “Hlavním cílem naší společnosti je vyhovět přáním a potřebám zákazníků. Náš dlouhodobý program zvyšování kvality nabízených paliv a služeb jsme zahájili v roce 1999, a dnes přicházíme s tímto společným pilotním projektem. Stále je co zlepšovat.” říká Vladimír Vacek, ředitel provozu čerpacích stanic společnosti Shell Czech Republic.

Wi-Fi Hot Spot je místo s jedním nebo více přístupovými body, které prostřednictvím antény přijímají a šíří signál do okolí. Jednotlivé přístupové body jsou do páteřní IP sítě Českého Telecomu připojeny rychlostí 256 kb/s. V porovnání s běžně dostupnými mobilními technologiemi pro přístup na internet poskytuje služba Wi-Fi Hot Spots podstatně vyšší přístupovou rychlost. V průběhu testovacího provozu Český Telecom plánuje jejich další postupné rozšiřování. Po dobu trvání pilotního provozu mohou zákazníci využívat kvalitní připojení k internetu bezplatně ve všech Wi-Fi Hot Spotech. Veškeré další informace lze získat na internetové adrese www.telecom.cz/wifi

 www.telecom.cz

Článek ze dne 13. března 2003 - čtvrtek