logo itpoint.cz

Český Telecom bude propouštět

Především v souvislosti se zaváděním nových technologií a digitalizací telefonních ústředen, která byla ukončena v loňském roce, společnost letos propustí celkem 1 000 až 1 200 lidí ze svých současných 14 000 zaměstnanců. Propouštění bude rozloženo do celého roku, zaměstnanci nedostanou výpovědi najednou.

Celkem 1 000 až 1 200 lidí ze současných 14 000 zaměstnanců letos propustí Český Telecom. Vyplývá to z vyjádření mluvčího podniku Vladana Crhy, který řekl, že letošní propouštění bude mít zhruba stejné tempo jako loni. Loni firma propustila přibližně 1 200 lidí. Propouštění bude podle Crhy souviset zejména se zaváděním nových technologií a digitalizací telefonních ústředen, která byla ukončena v loňském roce.

"Snižování zhruba v tomto objemu provádíme každoročně od poloviny 90. let," uvedl Crha. Propouštění bude rozloženo do celého roku, zaměstnanci nedostanou výpovědi naráz, dodal.

Firma má ale podle Crhy stále zájem o přijímání lidí z oblasti informačních technologií, obchodu, marketingu a pracovníků styku se zákazníky.

Jen v Plzeňském kraji by podle informací ČTK měla letos odejít z Telecomu stovka pracovníků. "Tuto sumu vám nepotvrdím. Z naší divize sítí, která čítá 233 lidí, by se to mělo týkat 13 až 14 procent lidí," řekl ČTK manažer pro plzeňskou oblast Václav Hůrka. V kraji ale pracují mimo tuto divizi další desítky obchodníků, techniků digitálních ústředen a pracovníků dohledových a informačních center.

Podle Crhy je sledovaným kritériem síly telekomunikačních společností počet telefonních stanic na zaměstnance. Český Telecom jich má zhruba 260, ale západní giganti se pohybují kolem 300. "Nyní už ale toto kritérium tolik neplatí, neboť stále stoupá význam datových služeb a připojení k internetu," dodal mluvčí.

ČTK

Článek ze dne 10. ledna 2003 - pátek