logo itpoint.cz

Český Telecom ceny svých služeb zatím měnit nebude

Firma na podzim loňského roku počítala s tím, že v únoru představí nové tarify včetně jednotné sazby pro místní a meziměstské volání. Prioritou je však nyní v současnosti jednání s ostatními operátory a ČTÚ o přípravě služby vysokorychlostního internetu ADSL. Tu by měl Telecom představit během prvního čtvrtletí.

Český Telecom zřejmě v nejbližších měsících nebude měnit ceny hovorného. Firma přitom na podzim počítala s tím, že v únoru představí nové tarify včetně jednotné sazby pro místní a meziměstské volání. "V nejbližší době neplánujeme žádné zásadní změny cen telefonní služby," řekl mluvčí firmy Vladan Crha s tím, že Telecom nyní neplánuje ani zavedení jednotného tarifu.

Prioritou firmy je podle Crhy v současnosti jednání s ostatními operátory a ČTÚ o přípravě služby vysokorychlostního internetu ADSL. Tu by měl Telecom představit během prvního čtvrtletí.

Podle dobře informovaného zdroje souvisí změna přístupu firmy se změnou na postu generálního ředitele. Dočasný šéf Ondřej Felix má totiž o tarifech jinou představu než jeho předchůdce Přemysl Klíma. Návrh jednotného tarifu přitom již posuzoval Český telekomunikační úřad. Nyní úřad s Telecomem o cenových změnách údajně nejedná.

V loňském roce Telecom zvýšil ceny v průměru o 3,7 procenta. Letos firma počítala s tím, že se započtením inflace reálná úroveň tarifů poklesne.

ČTK

Článek ze dne 10. ledna 2003 - pátek