logo itpoint.cz

Český Telecom implementoval platformu N2B

Platforma N2B slouží ke konsolidaci datových přenosových sítí pro všechny služby založené na internetovém protokolu IP. Díky implementaci systému N2B od firmy XACCT počítá Český Telecom se zlepšením efektivnosti provozu datových sítí, které bude dosaženo snížením provozních nákladů a rychlejším uvádění nových služeb na trh ...

Platforma N2B, nabízející několik funkcí, umožňuje snížení provozních nákladů a zkrácení doby potřebné pro zavedení nových produktů v oblasti DSL a VoIP & IP VPN.

Společnost XACCT Technologies, přední poskytovatel řešení v oblasti správy a řízení datových sítí pro nejvýznamnější telekomunikační společnosti na celém světě, dnes oznámila, že Český Telecom, národní telekomunikační operátor v České republice, provedl implementaci platformy N2B (TM) s cílem dosažení konsolidace datových sítí a IP služeb v oblastech ADSL, VoIP, Dial-up a IP VPN.

Díky implementaci systému N2B od firmy XACCT počítá Český Telecom se zlepšením efektivnosti provozu datových sítí, které bude dosaženo snížením provozních nákladů a rychlejším uvádění nových služeb na trh. Peter Slováček, výkonný viceprezident Divize datových služeb Českého Telecomu, k tomu poznamenal : "Přechodem na standard XACCT získáme možnost rychlejšího zavedení nových IP služeb pro naše zákazníky a celou řadu nových možností, jež nám umožní dosáhnout větší přidané hodnoty. Vybrali jsme si řešení od firmy XACCT, protože splňuje naše požadavky na modularitu a flexibilitu, které byly součástí naší strategie snižování provozních nákladů a zajištění dlouhodobého růstu IP v oblasti IP služeb."

V posledních dvou letech spustila celá řada provozovatelů telekomunikačních sítí na celém světě konsolidační projekty zaměřené na snižování provozních nákladů na správu datových a telekomunikačních přenosových sítí. Jednoznačným trendem jsou platformy umožňující vyřešení potřeb telekomunikačních operátorů v oblasti správy a řízení těchto sítí.

Systém N2B od firmy XACCT představuje ideální řešení pro splnění těchto cílů, protože nabízí vysokou flexibilitu, snadnou rozšiřitelnost a umožňuje současné zpracování hlasových přenosů (spínání okruhů) a datových přenosů (přenos paketů).

Jednotný systém pro síťové datové přenosy Služby v oblasti Frame Relay, ATM a služby v oblasti pronájmů datových linek, včetně IP Connect, IP VPN, IP Call, IOL Dial-up, a IOL Broadband patří mezi ekonomicky nejúspěšnější produkty Českého Telecomu. Řešení od firmy XACCT nabízí společnosti Český Telecom jednotný interface pro komunikaci IP sítí Českého Telecomu s firemními aplikacemi. N2B systém obsahuje program Amdocs Ensemble pro správu účtování poplatků pro koncové zákazníky z řad domácností a program Convergys Geneva Billing System pro správu poplatků firemních zákazníků.

Toto řešení společnosti Český Telecom ušetří významné finanční náklady, které by bylo nutno investovat do vývoje softwarových aplikací pro správu jednotlivých produktů v rámci IP. Společnost Český Telecom nyní může snadno vytvářet nové produkty a začít je prodávat s malým obchodním rizikem, protože platforma N2B umožňuje snadné generování balíčků služeb a jejich rychlé nasazení do prodeje.

Eric Gries, prezident a generální ředitel společnosti XACCT Technologies, poznamenal : "Tento projekt je pro nás začátkem dlouhodobé obchodní spolupráce se společností Český Telecom. Díky naší platformě N2B získává firma Český Telecom konkurenční výhodu a může rychleji zavádět nové služby a produkty v oblasti IP, což je z obchodního hlediska velmi důležité."

N2B je registrované ochranná známka společnosti XACCT Technologies Inc. Všechny ostatní známky a označení jsou ochrannými známkami jejich vlastníků.

XACCT

Článek ze dne 19. listopadu 2003 - středa