logo itpoint.cz

Český Telecom podal žalobu na ČTÚ

Žalobu na Český telekomunikační úřad podal náš dominantní operátor v pátek 12. prosince 2003 u Městského soudu v Praze. Hlavním důvodem žaloby je skutečnost, že ČTÚ nezajistil úhradu ztrát (v řádu miliard Kč), které Českému Telecomu vznikly z provozování tzv. univerzální služby.

Žalobu na Český telekomunikační úřad (ČTÚ) podal v pátek 12. prosince 2003 u Městského soudu v Praze Český Telecom a.s. Hlavním důvodem žaloby je skutečnost, že ČTÚ nezajistil úhradu ztrát, které Českému Telecomu vznikly z provozování tzv. univerzální služby.

"Vedení Českého Telecomu je povinováno spravovat společnost s péčí řádného hospodáře. Díky činnosti, či spíše nečinnosti, ČTÚ však provozováním univerzální služby vznikají společnosti ztráty v řádu miliard korun, které přes naše opakované výzvy regulátor nijak neřeší. Neměli jsme proto jinou možnost, než se obrátit na soud," uvedl Juraj Šedivý, první místopředseda představenstva Českého Telecomu.

Do tzv. univerzální služby podle telekomunikačního zákona patří vedle provozu běžných telefonních linek například slevy pro tělesně postižené, operátorské a informační služby nebo provozování telefonních automatů. Tyto služby musí být dostupné ve stanovené kvalitě na celém území České republiky. Jejich ceny a kvalitativní parametry reguluje ČTÚ.

Český Telecom

Článek ze dne 16. prosince 2003 - úterý