logo itpoint.cz

Český Telecom podepsal smlouvu s AWBV o akvizici Eurotelu

Vedení Českého Telecomu podepsalo se zástupci společnosti Atlantic West dohodu o odkoupení 49 procent v mobilním operátoru Eurotel za 1,05 miliardy USD, tedy asi 28 miliard Kč. Telecom tak po ukončení transakce ve firmě zvýší svůj podíl z 51 na 100 procent. Transakci ještě musí schválit antimonopolní úřad, na který se Telecom obrátí do sedmi dnů.

Zástupci společností Českého Telecomu a ATLANTIC West B.V. (AWBV) ve středu podepsali dohodu o odkoupení podílu 49 % v Eurotelu Praha , spol. s r.o. (Eurotel), který je vedoucím mobilním operátorem v České republice. Po ukončení transakce se podíl Českého Telecomu v Eurotelu zvýší ze současných 51,0 % na 100 %.

Transakce již byla schválena valnou hromadou akcionářů Českého Telecomu, její účinnost je vázána ještě na splnění některých dalších podmínek včetně schválení Úřadem na ochranu hospodářské soutěže.

"Důležitým výsledkem tohoto strategického kroku je, že díky plnému vlastnictví vedoucího mobilního operátora tak Český Telecom a Eurotel získají unikátní předpoklady k tomu, aby mohli přinést na český trh nový rozměr prvotřídních mobilních a fixních služeb a ještě lépe tím uspokojovat potřeby zákazníků," uvedl Gabriel Berdár, předseda představenstva a generální ředitel Českého Telecomu.

"Těší mne, že máme příležitost podepsat dohodu, která posiluje strategický a finanční profil Českého Telecomu. Výsledky dlouhodobého partnerství s AWBV mluví samy za sebe. Jsme rádi, že současné vedení Eurotelu může na těchto výsledcích stavět a dále rozvíjet svoji výjimečnou výkonnost. Těšíme se na pokračující úspěchy Eurotelu coby vedoucí firmy na trhu – jak v inovativnosti, tak v orientaci na zákazníka," řekl Juraj Šedivý, první místopředseda představenstva, Výkonný viceprezident pro korporátní služby a finanční ředitel Českého Telecomu.

AWBV je společný podnik Verzion Communications INc. a AT & T Wireless Services, Inc.

Český Telecom

Článek ze dne 19. června 2003 - čtvrtek