logo itpoint.cz

Český Telecom předložil návrh referenční nabídky ADSL

Návrh Referenční nabídky velkoobchodní nabídky služeb využívajících technologii ADSL (RAO) zaslal Český Telecom alternativním operátorům a poskytovatelům internetového připojení v České republice. Zároveň pokračují dvojstranná jednání s jednotlivými firmami o konkrétních podmínkách obchodní spolupráce na poskytování služeb založených na technologii ADSL pro koncové uživatele.

Návrh Referenční nabídky velkoobchodní nabídky služeb využívajících technologii ADSL (RAO) zaslal ČESKÝ TELECOM alternativním operátorům a poskytovatelům internetového připojení v České republice. Zároveň pokračují dvojstranná jednání s jednotlivými firmami o konkrétních podmínkách obchodní spolupráce na poskytování služeb založených na technologii ADSL pro koncové uživatele.

"Věřím, že se s ostatními obchodními partnery podaří vše potřebné dohodnout tak, aby mohly být koncovým zákazníkům nabídnuty služby založené na technologii ADSL co nejdříve," uvedl Pavel Jiroušek, výkonný vicepresident pro služby velkoprodeje ČESKÉHO TELECOMU. "Úzká spolupráce s ostatními telekomunikačními partnery je nezbytným předpokladem pro další rozvoj těchto služeb v ČR."

Návrh nabídky, kterou ČESKÝ TELECOM rozeslal, byl rovněž předán ke zveřejnění v lednovém Telekomunikačním věstníku, aby se s ním mohla seznámit i širší odborná veřejnost. Tento návrh již mohou alternativní operátoři a poskytovatelé přístupu k internetu využít jako podklad pro přípravu vlastních služeb pro koncové zákazníky. Řešení vychází ze zkušeností států Evropské unie a ze současných možností, které má ČESKÝ TELECOM pro zavedení a rozšiřování technologie ADSL v České republice.

 www.telecom.cz

Článek ze dne 14. ledna 2003 - úterý