logo itpoint.cz

Český Telecom se připojil do mezinárodní vysokorychlostní datové sítě společnosti Cable Wireless

Český Telecom uzavřel dohodu o poskytování mezinárodních datových služeb Frame Relay a ATM s významnou nadnárodní telekomunikační firmou Cable & Wireless. Díky této dohodě se Praha stává klíčovým místem propojení středoevropské a východoevropské části nově vznikající vysokorychlostní datové sítě. Dále budou připojeny také uzly umístěné v Bratislavě, Varšavě a Budapešti.

Společnost ČESKÝ TELECOM uzavřela dohodu o poskytování mezinárodních datových služeb Frame Relay a ATM s významnou nadnárodní telekomunikační firmou Cable & Wireless.

Díky této dohodě se Praha stává klíčovým místem propojení středoevropské a východoevropské části nově vznikající vysokorychlostní datové sítě. Dále budou připojeny také uzly umístěné v Bratislavě, Varšavě a Budapešti. Vzájemné propojení je založeno na principu "redundantly meshed network", což znamená, že každý uzel sítě je připojen nejméně na dva nezávislé sousední uzly této sítě.

Nové řešení umožní zákazníkům ČESKÉHO TELECOMU propojit své pobočky po celém světě komunikačními protokoly Frame Relay a ATM s garancí úrovně poskytování služeb (Service Level Agreements – SLA) a s řízenou prioritizací datového provozu klasifikace služeb (Class of Service – CoS).

FRAME RELAY – nabízí výkonný, spolehlivý a finančně výhodný způsob propojování vzdálených sítí LAN a pobočkových telefonních ústředen. Je zvláště vhodná pro aplikace, které vyžadují krátkou dobu odezvy nebo přenášení velkých objemů dat za nepřetržitého dohledu nad sítí. Pokrytí službou mezinárodní FRAME RELAY v současnosti již překročilo 100 zemí na pěti kontinentech celého světa.

ATM – je datová služba, která nabízí vysokorychlostní multimediální komunikační prostředí spojující výhodné vlastnosti pronajatých okruhů s efektivitou a flexibilitou datových služeb. ATM vyniká šířkou nabídky přístupových rychlostí, kategorií služeb a garantovaných parametrů, které je možné kombinovat přesně podle aktuálních požadavků. Mezinárodní ATM v současnosti pokrývá 50 nejvýznamnějších zemí.

Součástí služeb mezinárodní ATM a FRAME RELAY může být také dodávka koncových zařízení po celém světě i zajištění přístupu k Internetu a housing a hostingu také mimo území České republiky. ČESKÝ TELECOM je schopen zajistit pro své zákazníky řešení "na klíč" přesně dle jejich požadavků.

Cable & Wireless je přední mezinárodní telekomunikační firma s ročním výnosem k 31. březnu 2002 přes 5,9 miliard liber (8,6 miliard amerických dolarů) a zákaznickou klientelou v 80 zemích světa. Je tvořena dvěma centrálními doplňujícími se divizemi: Cable & Wireless Regional a Cable & Wireless Global. Cable & Wireless Regional nabízí kompletní škálu telekomunikačních služeb v 33 zemích celého světa s hlavními středisky v Karibiku, Panamě, na Středním východě a v Macau.

Cable & Wireless Global poskytuje IP (internet protocol), hlasové a datové služby a řešení pro obchodní zákazníky. K podpoře této strategie společnost vyvinula v USA, Evropě a asijsko-pacifické oblasti pokročilé sítě IP a služby s přidanou hodnotou. Cable & Wireless Global, jež spoléhá na své silné národní společnosti ve Velké Británii a Japonsku, se primárně zaměří na multinárodní společnosti (jak podniky, tak poskytovatele služeb) ve Velké Británii, kontinentální Evropě a Japonsku/Asii. Další informace o společnosti Cable & Wireless naleznete na www.cw.com.

Český Telecom

Článek ze dne 26. března 2003 - středa