Český Telecom už zaplatil za Eurotel

Český Telecom již zaplatil 1,05 miliardy dolarů, tedy asi 28 miliard korun, za zbývající 49 procentní podíl v mobilním operátoru Eurotel. Převzít podíl od amerického konsorcia Atlantic West by měl do konce tohoto týdne. Poté se stane 100procentním vlastníkem společnosti ...

Český Telecom již zaplatil 1,05 miliardy dolarů, tedy asi 28 miliard korun, za zbývající 49 procentní podíl v mobilním operátoru Eurotel. Převzít podíl od amerického konsorcia Atlantic West by měl do konce tohoto týdne - poté se stane 100 procentním vlastníkem společnosti.

Telecom a Atlantic West by si měly tento týden vzájemně potvrdit, že splnily všechny podmínky transakce a Telecom může podíl převzít. Poté Telecom podá žádost o zapsání podílu u rejstříkového soudu.

Ovládnutí Eurotelu v letošním roce zákazníci obou firem ještě příliš nepocítí. Pro příští rok Telecom plánuje společnou nabídku některých služeb a cen. Zároveň chce uspořit náklady například v oblasti zákaznických center nebo společného nákupu zboží a služeb od dodavatelů. Obě firmy do konce roku 2005 sníží celkový počet zaměstnanců ze současných 13.400 na maximálně 9500 osob.

Firma si kvůli financování nákupu Eurotelu vzala úvěr 850 milionů eur, tedy kolem 27 miliard Kč, což je největší půjčka v regionu. Zbytek zaplatí z vlastních zdrojů.

Získání celého Eurotelu se projeví na konsolidovaných výsledcích Telecomu ještě v letošním roce. Za prosinec totiž firma bude moci do svého účetnictví promítnout ze 100 procent hospodaření mobilního operátora. V příštím roce pak bude zpětně kvůli srovnání přepočítávat údaje za jednotlivá čtvrtletí letošního roku.

Telecom je tuzemským dominantním provozovatelem pevných linek, kterých má kolem 3,6 milionu. Eurotel má přes čtyři miliony zákazníků na českém devítimilionovém trhu.

ČTK

Článek ze dne 3. prosince 2003 - středa

Ušetřete peníze větším využitím proxy serverů
Aktuální články

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...

Chytré IT tendry na TSK Praha pro předem...

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší ...

Akreditační partnerský program Veeam zje...