logo itpoint.cz

Český Telecom vstupuje na německý trh

Společnost založila ve Frankfurtu - CZECH TELECOM Germany GmbH, která již získala německou licenci k provozování telekomunikačních služeb a bude v Německu nabízet souhrnné portfolio hlasových a datových služeb partnerským společnostem, které nebudou koncovými uživateli, mimo jiné místním a mezinárodním provozovatelům telekomunikačních služeb, provozovatelům mobilních telekomunikačních služeb a rovněž firmám, které poskytují služby v oblasti Internetu.

Český Telecom, největší český provozovatel telekomunikačních služeb, zahájil své aktivní obchodní působení v Německu, kde bude nabízet souhrnné portfolio hlasových a datových služeb partnerským společnostem, které nebudou koncovými uživateli, mimo jiné místním a mezinárodním provozovatelům telekomunikačních služeb, provozovatelům mobilních telekomunikačních služeb a rovněž firmám, které poskytují služby v oblasti Internetu. ČESKÝ TELECOM založil ve Frankfurtu svoji dceřinou společnost, která se jmenuje CZECH TELECOM Germany GmbH, která k 17. dubnu 2003 získala německou licenci k provozování telekomunikačních služeb.

"Na počátku tohoto rozhodnutí stála rostoucí poptávka ze strany českých i zahraničních klientů. Načasování naší expanze do sousedních zemí bylo rovněž ovlivněno očekávaným rozšířením Evropské Unie a také tím, že na telekomunikačních trzích v kandidátských zemích ve středoevropském regionu kulminují liberalizační tendence," říká Pavel Jiroušek, výkonný viceprezident společnosti Český Telecom pro služby poskytované velkoodběratelům. "Ve skutečnosti jsme však v Německu, které patří mezi nejsilnější ekonomiky v Evropě, aktivní již od roku 1999, odkdy zde provozujeme PoP ve Frankfurtu, nyní však přivádíme naši činnost na novou, výrazně vyšší úroveň tím, že na trhu začínáme vyvíjet aktivní prodejní činnost," dodává Jiroušek.

Český Telecom disponuje plně digitální telekomunikační sítí, která je založena na technologii SDH/WDM, kterou pokrývá celou Českou republika a prostřednictvím své infrastruktury vysoce kvalitního vlákna je připojena na jeho vlastní přístupové body ve Frankfurtu nad Mohanem, ve Vídni a v Bratislavě. Ve spolupráci se silnými partnery poskytuje nyní také služby klientům v Polsku a Maďarsku. Prostřednictvím napojení na všechny významné zahraniční operátory, nabízí Český Telecom přístup do všech míst na celém světě.

"Když se podíváme na mapu střední a východní Evropy, tak zjistíme, že Německo představuje klíčového obchodního partnera pro kteroukoliv zemi v tomto regionu a naopak, všechny tyto země představují atraktivní cíl pro německé investory - vždyť jen v naší zemi aktivně podniká více než tisíc německých firem. Chceme podpořit rostoucí potenciál obchodních vztahů v rámci celého regionu tím, že budeme dodávat vysoce konkurenceschopné a spolehlivé telekomunikační služby," říká Michal Táborský, jednatel společnosti CZECH TELECOM Germany GmbH.

Hlavním cílem ČESKÉHO TELECOMU na německém trhu je stát se potenciálním partnerem pro nositele a providery služeb, kteří mají zájem o služby v České republice a v dalších zemích střední a východní Evropy se zvláštním důrazem na východní Evropu (Slovensko, Polsko atd.). Společnost Český Telecom se chce rovněž stát zajímavou alternativou pro telekomunikační provoz mezi Frankfurtem a Vídní (a dále do jihovýchodní Evropy).

"Díky skutečnosti, že naše síť zasahuje až do Frankfurtu, můžeme naším velkoodběratelům poskytovat služby, které jim nabídnou větší záruku spolehlivosti, při lepších cenách než je tomu u tradičního modelu několika vzájemně propojených operátorů," vysvětluje Stuart Evers, ředitel společnosti ČESKÝ TELECOM pro mezinárodní hlasové služby. "Další velkou výhodou je nepřetržitý centrální dohled nad celou sítí, který monitoruje činnost pod dobu 24 hodin denně, 365 dní v roce. Naši partneři oceňují to, že v našem Help Desku nepřetržitě pracují operátoři, kteří hovoří plynulou angličtinou," dodává Zdeněk Kloz, jednatel a Country Manager pro datové služby v Německu.

Důležitou součástí celého konceptu je spolupráce s firmou Interxion, což je společnost, která poskytuje ČESKÉMU TELECOMU služby datových center v Německu a také v Rakousku. Jak říká pan Anthony Foy, Generální ředitel skupiny Interxion Europe : "Český Telecom přináší na telekomunikační trh střední Evropy novou dynamiku a nás velice těší, že se stal jedním z našich zákazníků. Kromě kvalitní základny chceme naším českým partnerům nabídnout možnost spolupráce s ostatními provozovateli, kterým poskytujeme služby."

Český Telecom

Článek ze dne 12. června 2003 - čtvrtek