logo itpoint.cz

Český Telecom začíná nabízet širokopásmový přístup k internetu koncovým zákazníkům

Český Telecom ve středu představil svoji finální nabídku širokopásmového přístupu k internetu, která významně přispívá k rozvoji trhu širokopásmových produktů a služeb v České republice. Společnost zveřejnila nabídku své internetové divize Imaginet pro koncové zákazníky. Širokopásmový přístup k internetu bude nabízen od 3. března 2003 pod názvem IOL Broadband a IOL Broadband Profi.

ČESKÝ TELECOM ve středu představil svoji finální nabídku širokopásmového přístupu k internetu, která významně přispívá k rozvoji trhu širokopásmových produktů a služeb v České republice. Společnost zveřejnila nabídku své internetové divize Imaginet pro koncové zákazníky. Širokopásmový přístup k internetu bude nabízen od 3. března 2003 pod názvem IOL Broadband a IOL Broadband Profi.

Služby postavené na technologii ADSL jsou v současné době primárně dostupné v Praze, Brně a Ostravě. Limitovaný přístup je k dispozici také v několika desítkách dalších měst v ČR a dostupnost se bude postupně zvyšovat. Nyní je pokryto zhruba 1,678 tis. telefonních linek ČESKÉHO TELECOMU. Přesný seznam lokalit bude pravidelně aktualizován na stránkách www.telecom.cz a www.iol.cz .

Zpřístupnění širokopásmového přístupu k internetu společností ČESKÝ TELECOM představuje další významný krok v oblasti rozvoje telekomunikačních služeb v České republice a otevírá další možnosti pro využívání širokého spektra moderních služeb a řešení. K úspěšnému zprovoznění služeb značným způsobem přispěla konstruktivní jednání mezi ČESKÝM TELECOMEM, alternativními operátory, poskytovateli služeb internetu i dalšími subjekty v oblasti telekomunikací na tuzemském trhu.

IOL Broadband a IOL Broadband Profi pro koncové zákazníky

Divize Imaginet nabízí koncovým zákazníkům prostřednictvím produktů IOL Broadband a IOL Broadband Profi vysokorychlostní přístup k internetovým aplikacím, službám i obsahu celosvětové sítě internet. Cílovou skupinu tvoří především náročnější uživatelé internetu za řad malých a středních firem i domácností s vyššími nároky na připojení k internetu, kteří dosud využívali alternativních možností připojení jako jsou například bezdrátové technologie nebo kabelová TV. Důležitým faktorem pro rozhodování by se měly stát klíčové výhody – několikanásobně vyšší přenosová rychlost než u vytáčeného připojení, zachování všech dosavadních funkcí PSTN (klasické telefonní linky) a euroISDN linek, fixní cena za službu a trvalé připojení, které není limitováno objemem přenesených dat.

Součástí služby IOL Broadband ČESKÉHO TELECOMU jsou :

Varianty služby IOL Broadband a IOL Broadband Profi

IOL Broadband 192/64
IOL Broadband 320/128
IOL Broadband Profi 256/64
IOL Broadband Profi 512/128
IOL Broadband Profi 1024/256

Typy koncových zařízení

Speed Touch Home (PSTN)(modem)
Speed Touch Home (ISDN)(modem)
Speed Touch USB (PSTN)(modem)
Speed Touch Pro (PSTN)(modem + router)
Speed Touch 510i (ISDN)(modem + router)

Velkoobchodní nabídka

ČESKÝ TELECOM poskytuje svým partnerům přístup ke koncových uživatelů prostřednictvím technologie ADSL. Na jeho základě mohou alternativní operátoři a poskytovatelé služeb internetu nabízet vlastní nabídku či celá řešení širokopásmových služeb.

Od zveřejnění finální velkoobchodní nabídky na počátku února 2003 stále probíhají jednání s telekomunikačními partnery.

V současné době je smlouva o poskytování širokopásmových služeb uzavřena se společnostmi Aliatel, BroadNet, Czech on Line, České Radikomunikace, Dial Telecom, GTS Czech, IPEX, Nextra a SkyNet. Velice blízko k podpisu jsou již také smlouvy s firmami Český bezdrát a Tele 2.

Služby velkoprodeje jsou ze strany ČESKÉHO TELECOMU poskytovány za stejných podmínek externě i interně.

Stručná historie jednání :

10. 1. 2003 – zaslán návrh Referenční nabídky (RAO) alternativním operátorům, ISP a ČTÚ, začátek prvních jednání a diskusí o modelu

do 31. 1. 2003 – diskuse k návrhu nabídky

4. 2. 2003 – zaslána finální verze Referenční nabídky pro vydání v únorové částce Telekomunikačního věstníku

1. 3. 2003 – službu ADSL je možno nabídnout koncovým zákazníkům

 www.telecom.cz

Článek ze dne 27. února 2003 - čtvrtek