logo itpoint.cz

Český Telecom založil pobočku na Slovensku

Český Telecom v souladu s již dříve ohlášenými plány založil novou pobočku na Slovensku. Společnost Czech Telecom Slovakia byla zapsána do obchodního rejstříku v prosinci loňského roku.

Český Telecom , a.s., v souladu s již dříve ohlášenými plány založil novou pobočku na Slovensku. Czech Telecom Slovakia, s.r.o., byla zapsána do obchodního rejstříku v prosinci loňského roku. Český národní operátor již od podzimu 2002 buduje vlastní mezinárodní optickou síť s přístupovými body v sousedních státech. Mezinárodní služby nabízené od února letošního roku prostřednictvím vlastních přístupových bodů v Bratislavě, Vídni a Frankfurtu n/M jsou určeny především pro jiné telekomunikační operátory, poskytovatele telekomunikačních služeb a velké korporace, které pro své podnikání potřebují telekomunikační služby v zahraničí. Ve všech třech zmíněných přístupových bodech je již infrastruktura Českého Telecomu kompletně připravena. S plným spuštěním služeb na Slovensku se čeká na udělení telekomunikační licence, kterou by dceřinná společnost Czech Telecom Slovakia, s.r.o., měla obdržet během několika dnů.

"Slovensko bylo zcela přirozenou volbou. Navazujeme zde na dosavadní dlouhodobou spolupráci s místními telekomunikačními partnery. Tento trh je zároveň důležitou součástí našeho záměru být jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů tranzitních služeb ve střední Evropě," říká výkonný viceprezident pro služby velkoprodeje Českého Telecomu Pavel Jiroušek. Více podrobností ke svému vstupu na slovenský trh sdělí Český Telecom na tiskové konferenci v Bratislavě ve čtvrtek 20. února 2003.

 www.telecom.cz

Článek ze dne 19. února 2003 - středa