logo itpoint.cz

Český Telecom zlevňuje mezinárodní volání

Od 1.dubna 2003 představil Český Telecom další dlouhodobé snížení cen mezinárodních volání. Po zlevnění telefonování do zahraničí prostřednictvím služby Xcall, kdy se zákazníci do 26 zemí světa dovolají už za 4,80 Kč za minutu, vychází vstříc také těm, kteří dávají přednost hovorům zprostředkovaným operátorem.

Od 1.dubna 2003 představil ČESKÝ TELECOM, a. s., další dlouhodobé snížení cen mezinárodních volání. Po zlevnění telefonování do zahraničí prostřednictvím služby Xcall, kdy se zákazníci do 26 zemí světa dovolají už za 4,80 Kč za minutu, vychází vstříc také těm, kteří dávají přednost hovorům zprostředkovaným operátorem.

K oblíbeným službám poskytovaným prostřednictvím spojovatelky patří Czech Direct. Tato služba umožňuje telefonovat ze zahraničí do České republiky na účet volaného. Zákazníkovi v cizině postačí vytočit pouze přístupové číslo a hned může česky hovořit s operátorem v Praze. Služba je k dispozici 24 hodin denně. Cena za hovor se službou Czech Direct odpovídá ceně volání z České republiky do příslušné země podle cenového programu Home Standard plus jednorázový příplatek. Ten ČESKÝ TELECOM od 1.dubna snížil z původních 63 Kč na 39 Kč.

Za rozhovor se spojovatelkou a čekací dobu, než je hovor spojen - případně odmítnut - zákazník neplatí. Náklady za uskutečněný hovor zaplatí ve svém měsíčním účtu volaný účastník.

Od dubna byly výrazně zlevněny i další služby a hovory, při kterých zákazníkům v rámci mezinárodního telefonního provozu asistují operátoři: obyčejný soukromý hovor z České republiky do ciziny (spojený operátorem), osobní hovor s vysláním doručovatele v zahraničí a hovor na účet volaného zahraničního účastníka.

Bližší informace k jednotlivým typům volání zákazníci získají na lince Telefonického centra služeb 800 123 456 nebo přímo na pracovišti mezinárodních operátorských služeb 1181.

Český Telecom

Článek ze dne 2. dubna 2003 - středa