logo itpoint.cz

Český Telecom znovu oklamal uživatele internetu

Podle slibu nového generálního ředitele Českého Telecomu Gabriela Berdára a předsedy Dozorčí rady Ondřeje Felixe ze dne 23.6. 2003 měl v úterý 2.7. 2003 Český Telecom předložit na Řídícím výboru Fóra pro dial-up Internet opravenou poslední verzi svého strategického návrhu z 10.6. 2003. Výsledek jednání ŘV Fóra pro dial-up je šokující - zástupci Českého Telecomu oznámili, že nebudou nic předkládat !

Podle slibu nového generálního ředitele Českého Telecomu Gabriela Berdára a předsedy Dozorčí rady Ondřeje Felixe ze dne 23.6. 2003 měl v úterý 2.7. 2003 Český Telecom předložit na Řídícím výboru Fóra pro dial-up Internet opravenou poslední verzi svého strategického návrhu z 10.6. 2003.

Všechny strany s napětím očekávaly s čím Český Telecom přijde. Zda umožní u dial-upu paušály, nebo časové kredity tak, aby balíčky pro koncového uživatele mohly vytvářet jednotlivý ISP, zda u ADSL potvrdí zvýšení rychlostí ze 192 kbps na 512 kbps a z 320 kbps na 1024 kbps bez omezování.

Výsledek jednání ŘV Fóra pro dial-up je šokující. Zástupci Českého Telecomu oznámili, že po pondělní poradě vedení Českého Telecomu došli k rozhodnutí nic nepředkládat ! Dokonce se v kuloárech proslechlo, že chtějí navrhnout u zvýšených rychlostí ADSL po vyčerpání 10 nebo 20 GB buď nutnost dokoupení dalšího objemu dat nebo ukončení přístupu k internetu do konce měsíce. Takže nebude nic padat, ale raději rovnou zablokují připojení.

Tímto jednáním Telecom i pod vedením nového generálního ředitele předvedl starou známou taktiku zdržovat všechny pokusy o zavedení nových modelů připojení k Internetu.

Platforma Zástupců uživatelů internetu na samotném jednání reagovala velmi bouřlivě a cítí se oklamaná naprosto nečestným jednáním nejvyššího vedení Českého Telecomu. ZUI považuje tento postup za vrchol neserióznosti.

Na tlumočenou telefonickou žádost Gabriela Berdára před koncem zasedání Fóra bude ještě Českému Telecomu umožněno do 14. července předložit ŘV Fóru doplnění k poslednímu návrhu. Nestane-li se tak, Fórum pro dial-up Internet se rozhodlo dopracovat dokument nových přístupů k Internetu do konce července (bez spolupráce s Českým Telecomem) a předložit tyto modely ČTÚ k vydání rozhodnutí o nových cenách mezi operátory i vůči koncovému uživateli a takto obejít zdržování Českého Telecomu.

Internet pro všechny

Článek ze dne 4. července 2003 - pátek