Český Telecom zveřejnil referenční nabídku zpřístupnění účastnického vedení

Český Telecom zveřejnil Referenční nabídku zpřístupnění účastnického vedení (tzv. Local Loop Unbundling – LLU). Služba zpřístupnění umožňuje jiným operátorům využívat přístupovou síť Českého Telecomu pro poskytování vlastních datových či hlasových služeb. Zpřístupnění účastnických vedení znamená poslední krok v procesu liberalizace českého telekomunikačního trhu ...

Český Telecom zveřejnil v pátek Referenční nabídku zpřístupnění účastnického vedení (tzv. Local Loop Unbundling – LLU). Služba zpřístupnění umožňuje jiným operátorům využívat přístupovou síť Českého Telecomu pro poskytování vlastních datových či hlasových služeb. Zpřístupnění účastnických vedení znamená poslední krok v procesu liberalizace českého telekomunikačního trhu. Česká republika se tak zařadila na špičku v liberalizaci telekomunikací mezi kandidátskými zeměmi Evropské unie.

Celková cena za službu zpřístupnění se skládá ze dvou základních částí – z ceny za zpřístupnění účastnického vedení a z ceny za tzv. kolokaci (pronájem plochy pro technologická zařízení alternativních operátorů v objektech Českého Telecomu). Cena za zpřístupnění účastnického vedení byla v nabídce vypočtena ve výši 491 resp. 461 Kč/ měsíc (ceny bez DPH) plného přístupu k účastnickému vedení, resp. k jeho části a 275 resp. 258 Kč/měsíc (ceny bez DPH) u sdíleného přístupu k účastnickému vedení, resp. k jeho části.

Referenční nabídka zahrnuje i detailní ceníkové položky účtované podle situace u jednotlivých objednávek. Cena za kolokaci je rozdělena do několika položek, které se budou účtovat podle konkrétního technického řešení v operátorem požadované lokalitě.

Detailní informace o službě zpřístupnění i službě kolokace jsou zájemcům k dispozici na internetové adrese http://telecom.wholesale.cz/sluzby/zpristupneni_ucastnickeho_vedeni/index.php.

Ceny za služby zpřístupnění prezentované Českým Telecomem v Referenční nabídce jsou vypočteny podle propracované metodiky LR(A)IC (Long Run Average Incremental Costs), tedy na základě dlouhodobých přírůstkových nákladů a přiměřeného zisku. Veškeré v ní zahrnuté náklady jsou transparentně definovány a Český Telecom je také detailně dokladuje Českému telekomunikačnímu úřadu.

V členských zemích EU, kde jsou účastnická vedení dominantních operátorů již několik let zpřístupněna, je zatím poptávka oprávněných provozovatelů po této službě nízká. Zpřístupněná vedení zde k březnu 2003 tvořila jen necelých 0,57 % (zdroj: ECTA, březen 2003).

Český Telecom

Článek ze dne 22. září 2003 - pondělí

Ušetřete peníze větším využitím proxy serverů
Aktuální články

Moderní trendy a zapojení ICT technologi...

Ještě dokonalejší vzdálená správa koncov...

Benefice ArtForum ICZ pomáhá projektu Mů...

V INVENTI pracuje 25 procent žen - dvojn...

SAS Visual Analytics v cloudu za zvýhodn...

Prestižní evropská cena za rozvoj cloudo...

RAD Studio 10.2 s podporou Linuxu

Digitalizace a Průmysl 4.0 v praxi

ČTÚ vyhlásil aukci kmitočtů v pásmu 3,7 ...

Jak zvýšit efektivitu provozu datového c...

Spolehlivá ochrana a ukládání dat pro po...

SUSE Linux Enterprise Server pro KunLun ...

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...