logo itpoint.cz

Český Telecom zvyšuje rychlost ADSL

Od pondělka 15.září 2003 nabízí Český Telecom svým koncovým zákazníkům zvýšení maximální rychlosti služeb IOL Broadband až na trojnásobek, a to bez jakékoliv změny cenových podmínek. Maximálně dosahovaná přenosová rychlost u základní varianty služby IOL Broadband se zvýší ze současných 192/64 na 512/128, u rychlejší varianty z 320/128 na 1024/256 (vše v kb/s), a to při zachování současných cen. Novinkou ke službě je i možnost zvolení si určitého typu modemu od více různých výrobců.

Od pondělka 15.září 2003 nabízí Český Telecom svým koncovým zákazníkům zvýšení maximální rychlosti služeb IOL Broadband až na trojnásobek, a to bez jakékoliv změny cenových podmínek. Uživatelé těchto služeb budou mít možnost požádat o zvýšení rychlosti on-line prostřednictvím www.iol.cz, poté budou automaticky bezplatně převedeni na službu s vyšší kvalitou. Ti, kteří o zrychlení neprojeví zájem, mohou využívat dříve objednané služby IOL Broadband, postavené na technologii ADSL, ve stávající podobě až do 31.12. 2003.

Maximálně dosahovaná přenosová rychlost u základní varianty služby IOL Broadband se zvýší ze současných 192/64 na 512/128, u rychlejší varianty z 320/128 na 1024/256 (vše v kb/s), a to při zachování současných cen. Objemový limit pro přenesená data je stanoven na 10 GB u základní a 20 GB u rychlejší varianty. Po jeho překročení bude uživateli naúčtován dodatečný datový balíček 10 GB za poplatek 399,- Kč (bez DPH). O stavu přeneseného objemu dat bude uživatel informován prostřednictvím svých osobních stránek a doručených stavových mailů.

Od poloviny září zavádí Český Telecom pro službu IOL Broadband také tzv. samoinstalační balíčky, které přinesou další časovou i finanční úsporu koncovým uživatelům. Zákazníci si budou moci objednat rovněž i možnost základní a nebo kompletní instalace od pracovníků společnosti Český Telecom. Součástí služby IOL Broadband již nebude Service Selection Dashboard (portál pro výběr služeb - SSD) a dynamický překlad adres (NAT).

Novinkou ke službě IOL Broadband je i možnost zvolení si určitého typu modemu od více různých výrobců. Uživatelé, kteří se rozhodnou pro variantu s dodáním ADSL modemu od Českého Telecomu si budou moci vybrat z nabídky společností Alcatel Czech, s.r.o., Joyce ČR, s.r.o., a Lucent Technologies Česká republika, v.o.s., které zvítězily ve výběrovém řízení na dodávku ADSL modemů.

Český Telecom umožnil všem ostatním telekomunikačním operátorům a poskytovatelům služeb vysokorychlostního připojení stejné podmínky pro jejich zákazníky. Nové smlouvy uzavřené dle inovované nabídky velkoobchodních služeb (tzv. RAO II - Referenční nabídka přístupu k infrastruktuře sítě společnosti Český Telecom využívající technologie Broadband), jsou již průběžně podepisovány. K pondělku jich bylo 12.

Český Telecom

Článek ze dne 16. září 2003 - úterý