logo itpoint.cz

Contactel a Tiscali žádají poslance o změnu novely telekomunikačního zákona

Obě společnosti oslovily poslance PSP ČR s požadavkem na rozšíření navrhované novely telekomunikačního zákona o přístup k datovému toku (bit stream access). Shodují se v názoru, že se stávající vládní návrh novely více zabývá formálním splněním požadavků EU než skutečnou podporou hospodářské soutěže.

Poskytovatelé telekomunikačních služeb společnosti Contactel a Tiscali oslovili poslance PSP ČR s požadavkem na rozšíření navrhované novely telekomunikačního zákona o přístup k datovému toku (bit stream access). Shodují se v názoru, že se stávající vládní návrh novely více zabývá formálním splněním požadavků EU než skutečnou podporou hospodářské soutěže.

Operátoři Contactel a Tiscali žádají poslance o doplnění novely telekomunikačního zákona, které by jim umožnilo přebírat data kdekoli v internetové síti až do úrovně místní ústředny v souladu s praxí Evropské unie, která toto označuje za nutnou podmínku řádné hospodářské soutěže.

"Náš návrh znamená větší konkurenci v oblasti přístupových sítí, tedy v oblasti, kde je v současné době prakticky nemožné nabídnout konkurenční alternativu k místní síti dominantního operátora," řekl Michal Čupa, generální ředitel Contactelu.

"Zvýšení konkurence samozřejmě přinese rozšíření nabídky, větší variabilitu služeb a také umožní novým společnostem nabízet nové služby," dodal Naveed Gill, generální ředitel Tiscali.

Contactel & Tiscali

Článek ze dne 4. dubna 2003 - pátek

M-Files - Document Management System