logo itpoint.cz

Contactel očekává obrat k lepšímu v oblasti ADSL

Contactel je stavem ADSL v České republice znepokojen a proto již dlouhodobě upozorňuje na obstrukční politiku Českého Telecomu, která ČR vzdaluje od budoucnosti širokopásmového přístupu k internetu. Špatná technická úroveň a funkčnost služby v nepoměru k vysokým cenám je dostatečně známá. Plně v logice se stavem věci pak klesá počet nových zájemců o zřízení širokopásmového přístupu ...

Contactel, vedoucí poskytovatel telekomunikačních služeb a řešení, věří v obrat vývoje na trhu ADSL, tedy služeb širokopásmového přístupu k internetu. Nepříznivou situaci by mělo změnit rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu, který prodloužil lhůtu pro vydání správního rozhodnutí ve správním řízení do 19. září 2003.

Contactel je stavem ADSL v České republice znepokojen a proto již dlouhodobě upozorňuje na obstrukční politiku Českého Telecomu, která ČR vzdaluje od budoucnosti širokopásmového přístupu k internetu. Špatná technická úroveň a funkčnost služby v nepoměru k vysokým cenám je dostatečně známá. Plně v logice se stavem věci pak klesá počet nových zájemců o zřízení širokopásmového přístupu. Posledním důkazem nepříznivého stavu v oblasti ADSL je rozhodnutí jednoho z poskytovatelů zastavit nabízení této služby zejména z důvodu její "velmi nízké kvality".

"Contactel na jednu stranu plně chápe důvody, které tohoto poskytovatele vedly k zastavení nabídky ADSL. Nenabízet jej však není řešení. Zákazník má nepochybně právo vybírat si z různých nabídek ADSL v kvalitě odpovídající současným evropským standardům, a to za rozumné ceny," říká Michal Čupa, generální ředitel Contactelu. "Proto jsme v červnu letošního roku požádali regulátora o nastolení propojovacího režimu pro ADSL obdobně jako v jiných oblastech telekomunikačního trhu. Chceme věřit, že ČTÚ svým rozhodnutím zvrátí nepříznivé trendy poslední doby a přinese tak ADSL blíže k zákazníkům."

Contactel očekává rozhodnutí ČTÚ 19. září. Od tohoto data rovněž zahájí prodej ADSL Contact v podobě samoinstalačního balíčku prostřednictvím vybraných prodejních řetězců.

Contactel

Článek ze dne 12. září 2003 - pátek