logo itpoint.cz

Contactel vítá regulaci služeb ADSL

Contactel je potěšen rozhodnutím ČTÚ regulovat služby ADSL. ČTÚ tak reaguje na neutěšenou situaci ADSL v České republice, která je dokumentována ve studii ČTÚ "Porovnání cen ADSL v ČR a v Evropě". Studie potvrdila alarmující skutečnosti, na které již dříve a opakovaně upozorňoval Contactel.

Contactel, vedoucí provozovatel telekomunikačních služeb a řešení, je potěšen rozhodnutím ČTÚ regulovat služby ADSL. ČTÚ tak reaguje na neutěšenou situaci ADSL v České republice, která je dokumentována ve studii ČTÚ "Porovnání cen ADSL v ČR a v Evropě". Studie potvrdila alarmující skutečnosti, na které již dříve a opakovaně upozorňoval Contactel.

"Contactel dává vždy přednost komerčním jednáním. Po vleklých a neúspěšných jednáních s Českým Telecomem je však regulace zřejmě jedinou cestou, jak hájit zájmy zákazníků a podpořit další rozvoj internetu," říká Michal Čupa, generální ředitel Contactelu. "Věříme, že regulovány budou nejen ceny, ale i hlavní kvalitativní parametry služby, jako je např. agregační poměr nebo garance minimální rychlosti připojení a termín zřízení přípojky."

Na rozdíl od České republiky je totiž v zemích západní Evropy ADSL nabízeno za výrazně příznivější cenu, s vyšší rychlostí připojení a často i s garancí minimální rychlosti přístupu. Agregační poměr, tedy míra sdílení společného kanálu zákazníky, je mnohem nižší než Českým Telecomem nabízený poměr 1:50.

Contactel je přesvědčen, že regulace ADSL povede k využití plného potenciálu této služby a provozovatelé budou moci oslovit zákazníky pestřejší a cenově dostupnější nabídkou. Contactel je připraven okamžitě reagovat na nové podmínky, které regulace nastolí, a promítnout je do nabídky služeb ADSL Contact. Kromě nových objednávek budou tyto podmínky zohledněny se zpětnou platností i v případě již uzavřených smluv.

Contactel

Článek ze dne 2. května 2003 - pátek