logo itpoint.cz

Contactel zvyšuje kapacitu připojení do slovenského internetu

Contactel zprovoznil 31. července přípojku o kapacitě 1 Gbps do slovenského peeringového centra SIX. Contactel je první českou společností (a teprve pátou celkově) připojenou do slovenského internetu takto vysokou rychlostí.

Contactel, vedoucí poskytovatel telekomunikačních služeb a řešení, zprovoznil 31. července přípojku o kapacitě 1 Gbps do slovenského peeringového centra SIX. Contactel je první českou společností (a teprve pátou celkově) připojenou do slovenského internetu takto vysokou rychlostí.

"Zprovoznění této přípojky pro naše zákazníky znamená podstatné zlepšení dostupnosti slovenských internetových stránek", řekl Jozef Fedorko, Systém and Maintenance Manager společnosti Contactel. "Zároveň se některé zajímavé zdroje na síti Contactelu stávají snáze a rychleji dosažitelné pro slovenské uživatele."

Contactel provozuje přípojku do českého peeringového centra NIX o celkové kapacitě 2 Gbps, která díky své vysoké propustnosti a krátké době odezvy poskytuje zákazníkům vysoký komfort práce s internetem.

Contactel

Článek ze dne 7. srpna 2003 - čtvrtek