logo itpoint.cz

ČTÚ reaguje na kritiky velkoobchodní nabídky ADSL našeho dominantního operátora

"Vyjádření regulátora představuje pozitivní impuls pro rozvoj konkurence na trhu širokopásmového připojení k internetu. Uzavření propojovací smlouvy na ADSL nám umožní diferencovat naši nabídku od služeb konkurence a připravit pro zákazníky řešení šité na míru," uvedl v reakci na rozhodnutí ČTÚ Michal Čupa, generální ředitel Contactelu ...

Contactel, vedoucí poskytovatel telekomunikačních služeb a řešení, v úterý 27.5. 2003 obdržel kladnou reakci Českého telekomunikačního úřadu na svoji žádost, aby problematika ADSL byla řešena propojovací smlouvou.

Contactel 22. dubna 2003 požádal ČTÚ o vyřešení jeho vleklého sporu s Českým Telecomem o propojení sítí ke službám sítě internet s využitím technologie ADSL. Snaha Contactelu dosáhnout propojení v oblasti služeb ADSL byla reakcí na neuspokojivou a neakceptovatelnou velkoobchodní nabídku od dominantního operátora. Naší hlavní výhradou vůči této nabídce od Českého Telecomu byla především nepřiměřeně vysoká míra agregace, kdy až 50 zákazníků mělo sdílet jediný kanál, a absence dalších významných parametrů. Poměr ceny a kvality služby byl pro zákazníka vysoce nepříznivý.

"Vyjádření regulátora představuje pozitivní impuls pro rozvoj konkurence na trhu širokopásmového připojení k internetu. Uzavření propojovací smlouvy na ADSL nám umožní diferencovat naši nabídku od služeb konkurence a připravit pro zákazníky řešení šité na míru," uvedl v reakci na rozhodnutí ČTÚ Michal Čupa, generální ředitel Contactelu. "Čeští zákazníci tak přestanou být vazaly Českého Telecomu a budou si moci vybrat z širokého spektra nejrůznějších nabídek."

Věříme, že Český Telecom bude rozhodnutí ČTÚ respektovat a Contactelu se podaří uzavřít dodatek k propojovací smlouvě na ADSL v zákonné lhůtě, tj. nejpozději do 10.6. 2003 (návrh Contactel předložil 10.3. 2003). Dojde tak ke skutečnému rozvoji ADSL a k vyřešení nepříznivé situace na trhu těchto služeb.

Contactel

Článek ze dne 28. května 2003 - středa