logo itpoint.cz

Další krok Českého Telecomu proti zavedení technologie xDSL na český trh

Podle vyjádření zástupců alternativních operátorů neodpovídá velkoobchodní nabídka Českého Telecomu zásadám stanoveným Českým telekomunikačním úřadem s ohledem na zachování řádného tržního prostředí a ochranu práv koncových uživatelů. Obsahuje pouze nabídku na připojení a není v předložené podobě akceptovatelná, neboť brání plnému rozvoji a poskytování služeb založených na technologii ADSL v České republice, a v případě zavedení by znatelně poškozovala zájmy uživatelů telekomunikačních služeb.

Minulý týden předložil Český Telecom referenční nabídku o přístupu k síti využívající technologie ADSL, která se opětovně neshoduje s požadavky alternativních operátorů Aliatel, Contactel, Czech On Line / Jet2Web, eTel, GTS, NEXTRA Czech Republic, TELE2 a Tiscali, ani neodpovídá zásadám stanoveným Českým telekomunikačním úřadem s ohledem na zachování řádného tržního prostředí a ochranu práv koncových uživatelů.

Referenční nabídka, která měla představovat tolik očekávanou velkoobchodní nabídku propojení na využití širokopásmového přístupu s využitím technologie xDSL, obsahuje pouze nabídku na připojení a není v předložené podobě akceptovatelná, neboť brání plnému rozvoji a poskytování služeb založených na technologii ADSL v České republice, a v případě zavedení by znatelně poškozovala zájmy uživatelů telekomunikačních služeb.

Nabídka zejména neumožňuje alternativním operátorům nabízet uživatelům nižší ceny než ceny stanovené Českým Telecomem, které jsou nepřiměřeně vysoké v porovnání s evropským standardem. Službu také nelze nabízet všem uživatelům v České republice, ale jen v určitých regionech a v nich pouze omezenému počtu zákazníků. Režim nabídky navíc zabraňuje alternativním operátorům možnost zaručit kvalitu služby a diferenciaci nabídky pro své zákazníky.

Z výše uvedených důvodu považují alternativní operátoři předloženou nabídku za nevhodnou a nabídku v této podobě odmítají. Současně tvrdí, že by Český Telecom měl přestat svévolně zdržovat zavedení technologie xDSL na český telekomunikační trh a co nejdříve předložit novou nabídku, která nebude omezovat rozvoj trhu a ohrožovat spravedlivou hospodářskou soutěž, a která umožní alternativním operátorům poskytovat zákazníkům kvalitní služby s využitím technologie ADSL za přiměřenou cenu.

Tele2, Contactel, eTel, GTS, jet2web, Nextra, Tiscali, Aliatel

Článek ze dne 21. ledna 2003 - úterý

I když neplatíte nejvíc? Do 30 dnů? Vzory textů, emailů, inzerátů. Fungují.
Trápí vás často vaginální mykóza? Víte co vám může pomoci?
40letý muž Se Za 14 Dní .. Naučil Mluvit Anglicky. Bez Námahy!