logo itpoint.cz

Další lokality bezdrátového internetu

České Radiokomunikace zprovoznily další část bezdrátové sítě pro připojení k internetu. Jedná se o místa Česká Lípa, Děčín, Jablonec nad Nisou, Litoměřice, Mariánské Lázně, Rakovník, Příbram, Praha-Stodůlky, Praha-Řepy, Praha-Malešice, Tábor a Strakonice. V dubnu se počítá se zavedením služby v dalších 14 lokalitách v Čechách i na Moravě.

Akciová společnost České Radiokomunikace zprovoznila další část bezdrátové sítě pro připojení k internetu. Jedná se o místa Česká Lípa, Děčín, Jablonec nad Nisou, Litoměřice, Mariánské Lázně, Rakovník, Příbram, Praha-Stodůlky, Praha-Řepy, Praha-Malešice, Tábor a Strakonice. V dubnu se počítá se zavedením služby v dalších 14 lokalitách v Čechách i na Moravě. Tato služba pod názvem BlueTone Internet-Wireless, která je součástí uceleného balíčku služeb BlueTone, je určena především pro segment malých a rozvíjejících se firem a náročnějších domácích uživatelů ( domácí kanceláře).

Cílem je nabídnout zákazníkům levné a kvalitní připojení k internetu s variabilní rychlostí a doplňkovými službami. Při implementaci služeb je využito technologií pracujících v pásmech 2,4 GHz a 3,5 GHz.

"Vybudované sítě nabízejí možnost využití jak sdílené linky, LIMIT a LIMIT+, tak instalaci kapacitní linky s obchodním názvem SPEED. Zákazník má možnost volit přístupové rychlosti v širokém spektru od 64 kbit/s, až do 512 kbit/s na jednu účastnickou přípojku. V dubnu tohoto roku rozšíříme portfolio o službu COMBI, která nabídne kombinaci hlasových a internetových služeb v rámci jedné přípojky. V současné době provádíme její testování," dodal Ján Vlček, manažer obchodního útvaru úseku telekomunikačních služeb.

České Radiokomunikace

Článek ze dne 1. dubna 2003 - úterý