logo itpoint.cz

Další pokroky na cestě k bezdrátově propojenému světu

Na veletrhu ITU Telecom World společnost Intel představila pokroky v uskutečňování vize světa, kde všudypřítomné bezdrátové připojení k Internetu změní styl práce, zábavy i běžného života lidí. Součástí tohoto vývoje je zavádění mobilní technologie Intel® Centrino™, která se stala jednou z nejrychleji se rozšiřujících mikroprocesorových technologií vůbec.

Na veletrhu ITU Telecom World společnost Intel představila pokroky v uskutečňování vize světa, kde všudypřítomné bezdrátové připojení k Internetu změní styl práce, zábavy i běžného života lidí.

Součástí tohoto vývoje je zavádění mobilní technologie Intel® Centrino™, která se stala jednou z nejrychleji se rozšiřujících mikroprocesorových technologií vůbec. Společnost Intel prostřednictvím programu Wireless Verification Program zjednodušila celý proces bezdrátového připojování k Internetu - tento program zajišťuje kompatibilitu systémů s mobilní technologií Intel Centrino a přípojných bodů bezdrátové sítě (hotspotů). Do této chvíle se do programu zapojilo již více než 80 poskytovatelů služeb a otestováno bylo přes 24 000 hotspotů po celém světě - to je dvojnásobek původních odhadů společnosti Intel.

"Prostřednictvím dnešních technologií se k Internetu připojí zhruba miliarda uživatelů," řekl Sean Maloney, výkonný viceprezident společnosti Intel a generální ředitel Intel Communications Group. "Otázkou je, co těch zbývajících 5 miliard lidí, zatím bez připojení. A to je právě oblast, kde budou hrát moderní širokopásmové bezdrátové technologie klíčovou roli. Není možné řešit globální problémy zdravotní péče a vzdělávání bez dosažení těchto 5 miliard. Příbuzné technologie Wi-Fi a WiMAX během příštích deseti let zcela změní komunikační průmysl. Otevírají nám příležitost propojit celou planetu."

Společnost Intel na veletrhu ITU Telecom World představuje širokou škálu produktů, technologií a iniciativ, které přispějí k rychlejšímu zavádění bezdrátové komunikace a výpočetních systémů. Spadají sem stavební prvky pro výrobu výkonných bezdrátových zařízení od notebooků až po mobilní telefony a PDA, nové telekomunikační desky založené na rozměrových specifikacích Advanced TCA, urychlující vývoj a snižující náklady na zavádění bezdrátové infrastruktury, ale také širokopásmové bezdrátové technologie, založené na standardech IEEE 802.16a či WiMAX

Intel

Článek ze dne 14. října 2003 - úterý