logo itpoint.cz

DELL uvádí na evropský trh první handheld vlastní produkce

Axim X5 pracuje pod operačním systémem MS Pocket PC 2002, významnou charakteristikou je i barevný 3,5“ palcový TFT displej, který umožňuje čitelnost jak v ostrém světlu tak i při slabém osvětlení.

Společnost Dell dnes oficiálně uvedla na evropský trh první handheld vlastní výroby značky Axim. Model X5 bude k dispozici v dvou konfiguracích v cenách od 7 900 Kč a 10 900 Kč bez DPH v pěti jazykových verzích – anglické, francouzské, německé, italské a španělské. Axim X5 pracuje pod operačním systémem Microsoft® Pocket PC 2002, přičemž obě konfigurace obsahují duální slot (CompactFlash® a Secure Digital) a úhledný ergonomický design. Významnou charakteristikou je i barevný 3,5” palcový TFT displej, který umožňuje čitelnost jak v ostrém světlu tak i při slabém osvětlení. K oběma konfiguracím je k dispozici široká nabídka příslušenství, mezi které patří rozkládací, případně nacvakávací (nebo “připínací” – SNAP-ON) klávesnice anebo kožené pouzdro. ”Jako každý z našich produktů, i Axim X5 byl vyvíjen na základě naslouchání našim zákazníkům, jejichž očekávání směrovalo k plnohodnotnému kapesnímu počítači za skvělou cenu,” uvedl Sam Burd, ředitel klientských produktů Dell EMEA (Evropa, Střední východ a Asie). ” Nejedná se pouze o nabídku skvěle vybaveného kapesního počítače, ale zároveň tímto krokem rozšiřujeme oblast potencionálních zákazníků, kterým můžeme nabídnout produkty DELL,” dodal. 

První konfigurace v ceně 10 900 Kč (resp. 12 800 Kč) bez DPH 1 je opatřená 400 MHz procesorem Intel® XscaleÔ a obsahuje 94MB SDRAM se 48MB Intel StrataFlashÔ ROM. Ke standardnímu vybavení této konfigurace patří kolébka se samostatným slotem pro dobíjení náhradní baterie (1440mA) nebo vysokokapacitní baterie (3400mAh) dostupné jako volitelné příslušenství. Pro zákazníky s menšími požadavky na paměť a rychlost je určena konfigurace Axim X5 v ceně 7 900 Kč (resp. 9 800 Kč) bez DPH 1 s 300MHz procesorem Intel Xscale, 32MB SDRAM, 32MB anebo Flash ROM a synchronizačním kabelem namísto kolébky. Ostatní parametry zůstávají stejné jako o výkonnější verze. Dále jsou v nabídce společnosti DELL bezdrátová řešení (Bluetooth anebo 802,11b) 2, servisní služby s možnost výměny PDA do následujícího pracovního dne v průběhu jednoho roku s možností rozšíření na dva anebo tři roky.

Technická specifikace Axim X5:

Microsoft Pocket PC 2002 Software včetně Pocket verzí Microsoft Outlook, Word, Excel, Internet Explorer, MSN Messenger, Windows Media Player a další

 


1 První uváděná cena se vztahuje na koupi PDA s jednoletou zárukou, cena v závorce pak
na zakoupení PDA s dvouletou zárukou. Záruka jeden rok je platná pouze v případe nákupu právnických osob (fyzické osoby tento typ záruky využít nemohou).

2 Bluetooth anebo Wi-Fi 802.11b podporovaný Compact Flash Type II bude k dispozici v blízké budoucnosti.

 

tisková zpráva DELL

Článek ze dne 7. února 2003 - pátek