logo itpoint.cz

Desetitisící uživatel služby ADSL získal připojení na rok zdarma

Šťastným 10 000. připojeným klientem se stala Šárka Veselá z Jihlavy, která byla připojena 4. září 2003 ve 13:44 hodin. ADSL je dnes v České republice nabízeno zejména ve třech městech, v nichž se soustřeďuje největší počet uživatelů internetu - v Praze, Brně a Ostravě a limitovaně i v některých dalších lokalitách.

Od minulého týdne využívá v České republice přístup k internetu prostřednictvím vysokorychlostního připojení ADSL již více než 10 000 zákazníků. Šťastným 10 000. připojeným klientem se stala Šárka Veselá z Jihlavy, která byla připojena 4. září 2003 ve 13:44 hodin.
Paní Veselá si pro potřeby své cestovní kanceláře vybrala internetového poskytovatele IOL společnosti Český Telecom a službu IOL Broadband (192/64 kbit/s). Český Telecom jí jako prémii přidal příjemné překvapení v podobě bezplatného ročního připojení prostřednictvím služby ADSL.
ADSL je dnes v České republice nabízeno zejména ve třech městech, v nichž se soustřeďuje největší počet uživatelů internetu - v Praze, Brně a Ostravě a limitovaně i v některých dalších lokalitách. Nyní je ADSL dostupné přibližně na 1,7 milionu telefonních linek, což představuje zhruba 44% všech stanic provozovaných společností Český Telecom. Do poloviny roku 2004 bude postupně zprovozněno cca 100 dalších lokalit, což znamená zvýšení pokrytí zhruba až na 60% všech telefonních linek provozovaných Českým Telecomem.
Český Telecom doposud podepsal s ostatními operátory celkem 23 smluv na poskytování ADSL služeb. Tuto službu nyní nabízí již 20 provozovatelů.

 www.telecom.cz

Článek ze dne 9. září 2003 - úterý