logo itpoint.cz

Dětská konference Junior Internet

Rekordní zájem o Junior Internet. Další zájemci se mohou přihlásit ještě do pondělí 10. února

Téměř 200 přihlášek do nominačních soutěží již obdrželi organizátoři 4. ročníku dětské konference Junior Internet. Další zájemci se mohou přihlásit ještě do pondělí 10. února a rozšířit tak již nyní rekordní počet soutěžících. Nejlepší z nich pak budou pozváni na konferenci, která se uskuteční 8. března jako jedna z akcí Března - měsíce Internetu v pražském Klubu Lávka a živě bude přenášena na http://live.atlas.cz. Záštitu nad konferencí převzal ministr informatiky Vladimír Mlynář, hlavním partnerem projektu se stala společnost Intel.

Konferenci Junior Internet vymyslely samy děti a dětský internetový časopis eZavináč (www.ezavinac.cz) ji spolu s BMI sdružením (www.brezen.cz) poprvé zorganizoval v roce 2000. Jak se mohli přesvědčit účastníci minulých ročníků, webové stránky a další internetové projekty vytvořené dětmi byly často na velmi profesionální úrovni. Pro řadu dětí se konference stala odrazovým můstkem k jejich další aktivní činnosti spojené s Internetem. Každoročně jí předcházejí tzv. nominační soutěže, ve kterých děti musí předvést svoje internetové dovednosti. Pro 4. ročník byly vyhlášeny tři soutěže. JuniorText představuje soutěž o nejlepší slohovou práci na téma Internetu a je pro děti do 14 let, stejně jako soutěž JuniorWeb, do které se mohou děti hlásit se svými webovými stránkami. Prvně je konference rozšířena i pro tvůrce do 18 let, kteří mohou přihlásit do soutěže JuniorProject rozsáhlejší webové stránky a internetové projekty. Podrobnosti o soutěžích i konferenci a registrační formulář jsou na www.juniorinternet.cz.

Mediálními partnery konference jsou Česká škola (www.ceskaskola.cz), Moje 1. noviny (www.moje1noviny.cz), Učitelské noviny a VTM. Konferenci podpoří také řada společností, které věnují ceny pro vítěze a do tomboly. Konference Junior Internet představuje jednu z hlavních akcí projektu Březen - měsíc Internetu, organizovaného BMI sdružením. Záštitu nad jeho 6. ročníkem převzala Delegace Evropské komise v ČR, hlavními partnery jsou Česká pošta, České radiokomunikace, DIGI Trade a LMC. Mediálními partnery jsou Atlas.cz, BertelsmannSpringer CZ, ČTK, Český rozhlas, IDG a Právo, odborným partnerem ICZ. Připravovaný program Měsíce Internetu je postupně aktualizován na www.brezen.cz.

 Tisková zpráva

BMI sdružení

Článek ze dne 6. února 2003 - čtvrtek

pro neomezený počet zaměstnanců řeší program na Mzdy za 4.498 Kč.
Cestovní kancelář Nomád - cyklozájezdy cyklo, turistika, poznání
okenní těsnicí fólie pro interiér a exteriér vhodná pro jakékoliv ostění.