logo itpoint.cz

Deutsche Telekom nabízí miliardu eur za majoritu v PTC

Německý Deutsche Telekom nabídl akcionářům největšího polského mobilního operátora PTC jednu miliardu eur za zbývajících 51 procent akcií, které dosud nevlastní. Oznámil to v pondělí finanční ředitel firmy Karl-Gerhard Eick s tím, že nabídka byla učiněna polské rozvodné společnosti Elektrim a francouzské mediální skupině Vivendi Universal.

Německá společnost Deutsche Telekom nabídla akcionářům největšího polského mobilního operátora PTC jednu miliardu eur za zbývajících 51 procent akcií, které dosud nevlastní. Oznámil to v pondělí finanční ředitel firmy Karl-Gerhard Eick s tím, že nabídka byla učiněna polské rozvodné společnosti Elektrim a francouzské mediální skupině Vivendi Universal.

Eick dále uvedl, že tato nabídka nebude nijak doplněna, a dodal, že její platnost potrvá do 5. září. Platba by podle Eicka byla uskutečněna v prvním čtvrtletí příštího roku a nezměnila by plán společnosti na snížení dluhu na 50 až 53 miliard eur.

Společnost Deutsche Telekom již nyní vlastní 49 procent akcií operátora PTC, jenž měl podle Eicka na konci června 5,6 milionu klientů a za letošní rok by měl vykázat čistý zisk 100 milionů eur, napsala agentura Reuters.

Společnost PTC tento měsíc oznámila, že v samotném druhém čtvrtletí zvýšila čistý zisk na 121 milionů zlotých (31,1 milionu USD) z loňských 13 milionů. PTC pomohlo zpevnění zlotého, které snížilo náklady splácení zahraničního dluhu.

Provozní zisk zůstal bez větší změny na 269 milionech PLN. Tržby společnosti se zvýšily o 17 procent na 1,4 miliardy zlotých. Zisk před zdaněním, splátkou úroků, odpisy a amortizací (EBITDA), klíčový ukazatel schopnosti splácet dluh, však klesl o 1,6 procenta na 502 milionů PLN.

ČTK

Článek ze dne 26. srpna 2003 - úterý