logo itpoint.cz

Deutsche Telekom použije na rozšíření svých širokopásmových přístupových sítí technologii od firmy Siemens

Po úspěšném uvedení služeb T-DSL v Německu si tak Deutsche Telekom již podruhé zvolil Siemens, divizi Informace a komunikace-sítě, tentokrát pro zavedení symetrické varianty - SDSL.

Společnost Siemens, divize Informace a komunikace - sítě (IC Networks) dodá německému telekomunikačnímu operátorovi Deutsche Telekom AG řešení pro rozšíření nabídky služeb poskytujících rychlý přístup na internet. Po úspěšném uvedení služeb T-DSL v Německu si tak Deutsche Telekom již podruhé zvolil Siemens, divizi Informace a komunikace-sítě, tentokrát pro zavedení symetrické varianty - SDSL.

S využitím SDSL budou moci společnosti i koncoví zákazníci přenášet po obyčejné telefonní přípojce velké objemy dat, a to rychlostí až 2 Mbit/s. Nová nabídka symetrického připojení T-DSL-Business společnosti Deutsche Telekom je určena především pro malé a střední podniky, např. mediální společnosti nebo technická oddělení, která musí přenášet velké objemy dat. Nová technologie přenos značným způsobem urychlí a zefektivní.

"Jsme rádi, že můžeme společnosti Deutsche Telekom pomoci rozšířit stávající nabídku o novou ziskovou službu", uvedl prezident Siemens IC Networks Thomas Ganswindt.

Řešení SDSL od IC Networks má pro Deutsche Telekom zvláštní význam, protože umožňuje rozšíření stávající sítě bez nutnosti dalších vysokých nákladů. Do přístupových multiplexorů DSLAM (DSL Access Multiplexer), které byly do ústředen již v průběhu první fáze nainstalovány, se pouze zasunou nové SDSL karty.

 www.siemens.cz

Článek ze dne 29. ledna 2003 - středa