logo itpoint.cz

Digitální zdravotnictví podle Philipsu

Společnosti Royal Philips Electronics a Epic Systems Corporation oznámily, že podepsaly dohodu o poskytnutí podnikového softwaru, řešení IT zabývajícího se zobrazovací a monitorovací lékařskou technikou, které integruje informace o pacientovi ve zdravotnickém zařízení ...

Společnosti Royal Philips Electronics a Epic Systems Corporation oznámily, že podepsaly dohodu o poskytnutí podnikového softwaru, řešení IT zabývajícího se zobrazovací a monitorovací lékařskou technikou, které integruje informace o pacientovi ve zdravotnickém zařízení. Tato dohoda o spolupráci spojuje sílu společnosti Epic spočívající v informačních systémech lékařské péče soustřeďujících celopodnikové informace o pacientovi, se silnou stránkou společnosti Philips, jíž je technologie lékařského zobrazování, PACS (Picture Archive and Communication System) a monitorování pacienta.

Spojenectví bude integrovat lékařské vybavení s podnikovým softwarem ve všech odděleních, včetně současného stavu péče, a nabídne další léčebné přínosy. To zahrnuje jednotný proces pro vkládání objednávek a lékařské administrativy, která sníží možnost chyb. Po celou dobu léčení se bude celková péče o pacienta, od diagnózy přes léčbu, řídit záznamy z databáze jednotlivých pacientů.

Epic bude výlučně pokračovat v dodávkách podnikových produktů IT zabývajících se zdravotnickou péčí na svůj tradiční trh velkých zdravotnických organizací, akademických lékařských center a systémů dětské lékařské péče. Philips bude obchodovat s produkty IT zdravotnické péče řízené softwarem Epic jako součástí své řady Vequion.

Dohoda bude pokračovat tak, aby umožnila každé společnosti rozvíjet a podporovat rozhraní založená na otevřených normách s dalšími dodavateli, kteří splňují jejich současné potřeby a potřeby budoucích zákazníků. "To znamená zvýšení úrovně integrace zdravotní péče a pro Epic je to dalším správným krokem vpřed," řekla Judith R. Faulknerová, prezidentka a výkonná ředitelka společnosti Epic.

"Odstraněním bariér mezi technologiemi monitorování a zobrazování a informačními technologiemi budeme schopni dodávat systémy, které poskytnou lepší péči a bude se s nimi snadněji pracovat.

Vždy bylo naším cílem, abychom byli schopni uspokojit poptávku zdravotnických organizací mimo náš tradiční trh a jsme rádi, že teď se našlo toto řešení." "Naši zákazníci hledají více než nové technologie, hledají řešení IT, která mohou sdílet informace o pacientovi po celé nemocnici," řekl Jouko Karvinen, prezident a výkonný ředitel společnost Philips Medical Systems. "Jsme potěšeni, že zavádíme novou verzi řídícího softwaru společnosti Epic do našeho
portfolia Vequion.

Dalším nemocnicím a klinikám po celém světě to přinese stálé a spolehlivé řešení společnosti Philips." Produkty jak společnosti Epic tak společnosti Philips se používají v předních zdravotnických zařízeních, mezi něž patří například Cleveland Clinic Foundation v Ohiu a Geisinger Health
System ve střední Pensylvánii.

"Partnerství mezi Epic a Philips přináší příležitost ke zlepšení celkové kvality v lékařské praxi zajišťováním informací pro lékaře přesně tehdy a tam, kde potřebují. Tato schopnost propojí specializovaná oddělení klinik s kolegy v celém zařízení," řekl Martin Hartus, tiskový mluvčí Cleveland Clinic Foundation. "Věříme, že partnerství společností Epic a Philips zpřístupní vysoce kvalitní softwarové produkty společnosti Epic menším a středním organizacím díky pozici společnosti Philips na trhu," řekl Frank Richards, tiskový mluvčí Geisinger Heatlth System. "Mělo by to pomoci rozšířit obecné přijetí Electronic Medical Records, které byly uvedeny jako důležité nástroje prosazující bezpečnost pacienta."

První společná řešení budou představena ke konci roku 2004.

Philips

Článek ze dne 6. listopadu 2003 - čtvrtek