logo itpoint.cz

Doručování videa na vyžádání prostřednictvím technologie ADSL

SesameTV otevírá dveře pro Video On Demand. Monaco Telecom společně se společností Alcatel a společností Moviesystem spouští projekt SesameTV - novou službu doručování videa na vyžádání prostřednictvím technologie ADSL. Jediné, co je potřeba udělat, je zapojit svou televizi do tzv set-top-boxu, zařízení, které se připojenému k ADSL modemu na konci telefonní linky.

Monaco Telecom společně se společností Alcatel a společností Moviesystem spouští projekt SesameTV - novou službu doručování videa na vyžádání prostřednictvím technologie ADSL.

Díky novým technologiím je dnes možné přes tradiční telefonní linku přijímat vysoce kvalitní video. Pryč je doba, kdy divák sledoval na počítačovém monitoru obrázek o velikosti poštovní známky. Nyní lze zdigitalizovaný film doručit až na domácí televizor. Tohoto technologického úspěchu bylo dosaženo díky zkušenostem a kvalitě digitální sítě Monaco Telecom a technickým a integračním zkušenostem Alcatelu, vedoucí světové společnosti v oblasti ADSL (Asymmetrical Digital Subscriber Line).

Nová produktová nabídka Monaco Telecomu mění způsob, jakým lidé sledují programy na své televizi. Několika přepnutími dálkového ovládání se divák kdykoliv dostane k výběru filmů podle svého uvážení. Jediné, co je potřeba udělat, je zapojit svou televizi do tzv set-top-boxu, zařízení, které se připojenému k ADSL modemu na konci telefonní linky. Klíčovými hesly této nové služby jsou funkčnost, pružnost, interaktivita a snadnost ovládání.

Předplatitel, tedy divák, si může vybrat celkem ze tří metod plateb: platební kartou (v ceně 5 Euro za film), měsíční předplatné s poplatkem 20 Euro za 5 filmů nebo předplatné 52 euro za neomezený počet filmů (omezená nabídka v rámci testovacího provozu). Nabídka filmů v současné době zahrnuje 400 titulů: od zábavy po krimi, od komedie a dobrodružství k hororu a filmům pro dospělé. Tato nabídka, obnovovaná měsíčně, je sestavena z nejnovějších francouzských a světových filmů uváděných na videu, stejně jako z katalogu klasických filmů. Pilotní služba je v Monacu nabízena společností MC Cable, divizí Monaco Telecom.

Bohatá programová nabídka je zajišťována z katalogu společnosti Moviesystem, vlastníka práv k filmům šířených technologií Video On Demand v Evropě a produkční společností Luc Besson, distributorem děl vlastněných společnostmi Pathé a Europa Corp. Moviesystem vyvinula ve Francii unikátní distribuční síť s cílem uvolnit katalog filmů pro širokopásmové sítě. Katalog má vlastníkům práv k filmům garantovat, že služba respektuje běžné standardy distribučního průmyslu.

Video na vyžádání prostřednictvím technologie ADSL znamená nejen přístup k nejnovějším filmům, ale i maximální svobodu volby: lze sledovat neomezené množství filmů, které je možné vybírat 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Je to skutečné "domácí kino" bez nutnosti návštěvy videopůjčovny.

 www.alcatel.cz

Článek ze dne 5. března 2003 - středa