logo itpoint.cz

DSL in the Sky - širokopásmové služby prostřednictvím satelitních komunikačních sítí

Alcatel Space - dceřiná firma společnosti a EMS Satellite Networks, divize společnosti EMS Technologies, Inc. podepsaly smlouvu na podporu řešení DVB-RCS, tzv. "DSL in the Sky", navrženého společností Alcatel Space. DVB-RCS zajistí satelitním operátorům, telekomunikačním společnostem a poskytovatelům internetových služeb možnosti podobné DSL a umožní jim tak nabízet širokopásmové služby prostřednictvím satelitních komunikačních sítí.

Alcatel Space, dceřiná firma společnosti a EMS Satellite Networks, divize společnosti EMS Technologies, Inc. podepsaly smlouvu na podporu řešení DVB-RCS, tzv. "DSL in the Sky" ("DSL na nebi"), navrženého společností Alcatel Space. DVB-RCS zajistí satelitním operátorům, telekomunikačním společnostem a poskytovatelům internetových služeb (ISP) možnosti podobné DSL a umožní jim tak nabízet širokopásmové služby prostřednictvím satelitních komunikačních sítí. Společnost Alcatel toto řešení uvádí na trh prostřednictvím své celosvětové obchodní sítě.

Na základě této smlouvy poskytne EMS Satellite Networks společnosti Alcatel Space své řešení Return Link Sub-System (RLSS) a své koncové terminály. Společnost Alcatel pak integruje toto zařízení do svého řešení "DSL in the Sky". Kromě jiných klíčových funkcí podporuje řešení "DSL in the Sky" kompletní soubor pro řízení služby, který umožní poskytovatelům služeb nabízet širokopásmové služby koncovým uživatelům nacházejícím se mimo oblast pozemních linek DSL. Společnost Alcatel již nyní uzavřela několik smluv s poskytovateli satelitních a širokopásmových služeb.

"Standardy jsou nezbytné pro to, aby trh řešení akceptoval a ceny terminálů klesly. DVB-RCS je již nyní v mnoha částech světa referenčním standardem pro zajišťování vysokorychlostní obousměrné satelitní komunikace. Díky spojení odborných znalostí společnosti Alcatel v oblasti telekomunikačních sítí a provozních a podpůrných systémů a prokázané schopnosti společnosti EMS Satellite Networks dodávat subsystémy a terminály DVB-RCS máme velmi efektivní partnerství schopné zajišťovat vynikající širokopásmová řešení pomocí satelitu," uvedl Didier Verhulst, viceprezident divize telekomunikačních systémů a sítí společnosti Alcatel Space.

"Tento další krok v našem partnerství se společností Alcatel odráží rostoucí poptávku po komerčních satelitních širokopásmových službách na bázi otevřeného standardu DVB-RCS. Jsme skutečně rádi, že EMS má možnost dodávat svá zařízení a služby jako součást takového systému světové úrovně, jako je nabídka "DSL in the Sky" společnosti Alcatel," řekl Don Osborne, vedoucí viceprezident a generální ředitel společnosti EMS Satellite Networks.

EMS Technologies, Inc. je předním inovátorem v oblasti projektování a výroby bezdrátových, satelitních a vojensko-obranných řešení. Společnost sídlí v Atlantě, zaměstnává přibližně 1 700 lidí po celém světě a má své výrobní závody v Atlantě, Ottawě, Montrealu a Brazílii.

Divize Satellite Networks společnosti EMS Technologies hrála důležitou roli při vývoji mezinárodního otevřeného standardu DVB-RCS pro vysokorychlostní obousměrnou internetovou komunikaci prostřednictvím satelitu a je předním poskytovatelem širokopásmových satelitních komunikačních pozemních řešení pro terminály a centrální počítače.

Další informace získáte na internetových stránkách společnosti EMS na adrese www.ems-t.com

Alcatel

Článek ze dne 11. července 2003 - pátek

M-Files - Document Management System