logo itpoint.cz

Ericsson prohloubil ztrátu na 4,3 miliardy švédských korun

Švédský výrobce telekomunikačních zařízení Ericsson hospodařil v prvním čtvrtletí s čistou ztrátou 4,3 miliardy švédských korun, což je přibližně 471 milionů eur. V prvním čtvrtletí loni ztráta činila tři miliardy SEK. Tržby firmě klesly o 30 procent na 25,9 miliardy korun ...

Švédský výrobce telekomunikačních zařízení Ericsson hospodařil v prvním čtvrtletí s čistou ztrátou 4,3 miliardy švédských korun, což je přibližně 471 milionů eur. V prvním čtvrtletí loni ztráta činila tři miliardy SEK. Tržby firmě klesly o 30 procent na 25,9 miliardy korun.

Ericsson také uvedl, že bude i nadále pokračovat ve snižování počtu zaměstnanců. Na konci letošního roku by firma chtěla mít jen asi 52.000 zaměstnanců a do konce příštího roku chce jejich počet snížit až na 47.000. Jedním z důvodů je špatná prognóza pro trh mobilních sítí.

Ericsson je největším světovým dodavatelem sítí a v prvních třech měsících letošního roku měl hrubou ztrátu 3,5 miliardy SEK, zatímco na trhu se čekala ztráta 3,3 miliardy. V prvním čtvrtletí loni činila hrubá ztráta asi 5,4 miliardy korun.

Makroekonomické prostředí je nejistější a krátkodobě je i slabší poptávka. Je proto nutné sáhnout k dalším opatřením, řekl výkonný ředitel společnosti Carl-Henric Svanberg. Ericsson má v současné době asi 61.000 zaměstnanců a meziročně už jejich počet snížil o 26 procent, podotýká agentura Reuters.

Ericsson

Článek ze dne 30. dubna 2003 - středa