logo itpoint.cz

Eurotel představuje novou generaci SIM karet SMART

Eurotel Praha nabídne v nejbližších dnech všem svým novým i stávajícím zákazníkům novou generaci SIM karet pod názvem "Eurotel SIM karta SMART" a "Go SIM karta SMART". Oproti starším typům SIM karet nové SIM karty SMART nejenže nabídnou vylepšenou verzi Eurotel GSM bankingu, ale navíc i zcela nové SIM aplikace "Personal SMS" a "PIN Manažer".

Společnost Eurotel Praha, spol. s r.o, nabídne v nejbližších dnech všem svým novým i stávajícím zákazníkům novou generaci SIM karet pod názvem "Eurotel SIM karta SMART" a "Go SIM karta SMART". Oproti starším typům SIM karet nové SIM karty SMART nejenže nabídnou vylepšenou verzi Eurotel GSM bankingu, ale navíc i zcela nové SIM aplikace "Personal SMS" a "PIN Manažer".

"Vedle všech obvyklých hlasových, datových a multimediálních služeb nabízí naše nejmodernější SIM karty SMART hlavně snadnější ovládání bankovních účtů až u 15-ti bankovních domů. Komfortnější řešení Eurotel GSM bankingu umožňuje bankovní operace 24 hodin denně přímo v mobilu, navíc bez front a zbytečných formulářů," vysvětluje výhody Garrison Macri, výkonný ředitel marketingu společnosti Eurotel Praha, spol. s r.o.. "Do budoucna je nová Eurotel SIM karta SMART připravena i pro další aplikace a pro podporu m-business."

Oproti starším typům SIM karet umožní nová SIM karta SMART zejména pohodlnější a přehlednější práci s bankovním účtem prostřednictvím Eurotel GSM bankingu. A to díky funkci uložení až 3 vzorových příkazů pro rychlejší a pohodlnější zadávání opakovaných příkazů, nebo možnosti opakované kontroly příkazu před jeho odesláním. Novinkou je také volba uložení až 3 potvrzujících zpráv z banky do zvláštního archívu, nebo jejich zaslání na jiný mobilní telefon.

Eurotel GSM banking standardně umožňuje zjišťovat prostřednictvím svého mobilního telefonu zůstatek na svém účtu, zadávat prakticky ve všech situacích kdykoliv a odkudkoliv platební příkazy a využívat i řadu dalších služeb podle aktuální nabídky daného peněžního ústavu. Aplikace je nahraná přímo od výrobce na bankovní SIM SMART kartě a je jednoduše aktivována konkrétní bankou pomocí zabezpečené aktivační SMS.

Nová aplikace Personal SMS umožňuje zákazníkům Eurotelu posílat a přijímat SMS zprávy chráněné speciálním PINem. Nikdo jiný bez znalosti speciálního kódu nemá k Personal SMS přístup. Jedinou podmínkou je, že obě komunikující strany používají SIM kartu SMART a mají tuto službu aktivovanou. Pokud zákazník s aktivovanou službou odešle SMS na SIM kartu nepodporující Personal SMS, tato zpráva bude převedena na standardní textovou SMS zprávu. SIM aplikace umožňuje i vytvoření "tajného" telefonního seznamu. Příjem zpráv Personal SMS je následně možný od všech čísel, které mají aktivovanou službu, nebo jen z "tajného" telefonního seznamu. Aktivace služby Personal SMS je zpoplatněna cenou 50 Kč bez DPH, odeslání jedné Personal SMS stojí o korunu víc, než je cena standardní SMS podle zákazníkova tarifu, příjem zpráv je zdarma.

Aplikace PIN manažer představuje bezpečnou schránku pro ukládání bezpečnostních kódů na SIM kartě. Nabízí se tak možnost uložení až 15 údajů, jako například PINů bankovních karet, rodných čísel, čísel účtů, přístupových hesel, čísel osobních dokladů apod. Přístup k datům je chráněn PINem, který si může zákazník měnit podle vlastních potřeb. Používání služby je zpoplatněno jednorázovým poplatkem 50 Kč bez DPH.

Nechybí ani unikátní S@T prohlížeč, díky kterému mají zákazníci snadnější přístup k emailům, obrázkům na displeje mobilních telefonů, obrázkovým SMS, vyzváněcím melodiím, nebo k mobilním hrám. Volbou "Eurotel MobileMedia" v menu SIM karty SMART se automaticky spustí SIM Toolkit prohlížeč S@T. Tato unikátní aplikace umožňuje přístup ke službám Eurotel Mobile Media pomocí technologie SIM Toolkit. Nabídka služeb, které zákazníci naleznou v hlavním menu vedle bankovních aplikací, je velice podobná struktuře Eurotel Mobile Media menu prostřednictvím WAPu.

Nová SIM karta SMART nabízí navíc 250 míst v telefonním seznamu. V prodeji a k dispozici pro výměnu budou nové SIM karty SMART během července a to jak pro tarifní zákazníky, tak i pro zákazníky předplacených služeb Eurotel Go. Stávající zákazníci budou moci o výměnu své SIM karty požádat ve všech značkových prodejnách Eurotel a u autorizovaných prodejců. Poplatek za výměnu karty bude činit 400 Kč.

Eurotel

Článek ze dne 10. července 2003 - čtvrtek