logo itpoint.cz

Eurotel se svou péčí zákazníkům vysmívá

Stačí si pořídit telefonní aparát a vytočit některé číslo tzv. péče o zákazníky firmy Eurotel. Zkuste třeba zákaznickou podporu internetu 800 184 084. Po vytočení můžete štrikovat, luštit křížovku nebo dělat dřepy ...

Flašinet je krásná dřevěná malovaná nebo vyřezávaná bedna, kterou si flašinetář zavěsil přes rameno. Když pak čiperně točil klikou, ozývaly se z bedny melodie tklivé či veselé, podle toho jaký váleček flašinetář do bedny vložil. Lid prostý si zazpíval nebo slzičku uronil a flašinetáře obdaroval mincí.

Doba malovaných truhliček pominula. Dnes můžeme flašinet vidět a slyšet jen v muzeích. Ale ne, není tomu tak. Stačí si pořídit telefonní aparát a vytočit některé číslo tzv. péče o zákazníky firmy Eurotel (ředitel Ing. Jaroslav Slivarich). Zkuste třeba zákaznickou podporu internetu 800 184 084. Po vytočení můžete štrikovat, luštit křížovku nebo dělat dřepy. Bude vám k tomu vyhrávat flašinet Eurotelu - pravda jen jednu elektronicky ošizenou melodii, na kterou se nedá zpívat, ale zato prokládanou dobráckým monologem, že nemáme zavěšovat.

Je s podivem, že ještě v Bohnicích není oddělení zvláště spokojených zákazníků, kteří se z péče Eurotelu zbláznili. Patrně nejsme dostatečně otrlí, abychom tutéž melodii vyslechli 100 x a po čtvrt hodině marného čekání zavěšujem. Boj s automatem je předem prohraný. Sbohem slečny v ústřednách.

Nezbývá než se poptat : Není na trhu automat, který by vytočil oddělení péče o zákazníky, pohovořil s automatem na druhé straně, půl hodiny poslouchal líbivou melodii a pak mi předal sluchátko ?

Petr Jánský
Britské Listy

Článek ze dne 17. července 2003 - čtvrtek