logo itpoint.cz

Eurotel žádá zákazníky, aby nadále nepoužívali dobíječ pro DataPhone

Eurotel oznamuje, že zastavil distribuci telefonů Eurotel DataPhone, vyrobených společností HTC. Důvodem je konstrukční chyba u dobíječů, které jsou součástí některých (ale ne všech) balení tohoto komunikátoru. Zároveň Eurotel v současné době informuje 332 zákazníků, aby přestali nepoužívali dobíječ pro DataPhone. Všichni stávající zákazníci dostanou počátkem příštího týdne zdarma nový dobíječ.

Eurotel Praha spol. s r. o. oznamuje, že zastavil distribuci telefonů Eurotel DataPhone, vyrobených společností HTC. Důvodem je konstrukční chyba u dobíječů, které jsou součástí některých (ale ne všech) balení tohoto komunikátoru. Zároveň Eurotel v současné době informuje 332 zákazníků, aby přestali nepoužívali dobíječ pro DataPhone. Všichni stávající zákazníci dostanou počátkem příštího týdne zdarma nový dobíječ.

DataPhone je PDA a mobilní telefon dohromady vyrobený asijskou společností HTC, který je prodáván v Evropě od poloviny loňského roku. Prodává se pod různými názvy ve většině zemí západní Evropy (prodávají ho mimo jiné nadnárodní mobilní operátoři O2 a T-Mobile). Nejméně v Německu byl zaznamenán stejný problém s dobíječem jako v České republice. Eurotel ho začal prodávat v říjnu loňského roku a do dnešního dne prodal 332 kusů.

Tento telefon získal ještě před uvedením na český trh všechny zákonem požadované atesty, včetně "Prohlášení o shodě", vyžadovaného Českým telekomunikačním úřadem. Součástí tohoto potvrzení je záznam o testování zařízení od společnosti TUV Rheinland Japan Ltd. uskutečněný mimo jiné pro Českou republiku. Před zahájením prodeje v České republice byly provedeny další testy od Elektrotechnického zkušebního ústavu (číslo EZU: 203773-01). Bohužel žádný z těchto testů neupozornil na konstrukční vadu u nabíječe.

Eurotel již zastavil distribuci DataPhone a zároveň kontaktoval všechny zákazníky, na které má adresy, s žádostí, aby přestali používat dobíječ k DataPhone. Během příštího týdne Eurotel zdarma vymění všem zákazníkům dobíječe. Zaměstnanci Eurotelu budou znovu telefonovat všem majitelům DataPhone, na které má společnost kontaktní adresu či telefon, aby s nimi dohodli, kam jim je možné doručit nabíječ. Veškerá výměna je samozřejmě zdarma.

Jakékoliv informace o výměně nabíječe je možné získat zdarma na lince podpory zákazníkům (*11 z mobilního telefonu, 800 33 00 11 z pevné linky), případně v jedné z více než 90 značkových prodejen Eurotelu (jejich adresy jsou dostupné na www.eurotel.cz). Eurotel prosí zákazníky, kteří nezanechali kontaktní adresu při nákupu DataPhone, aby zavolali výše zmíněnou linkou pomoci zákazníkům, kde s nimi bude dohodnut termín a místo předání nového dobíječe.

Článek ze dne 24. ledna 2003 - pátek